Mbappe "Oltin to‘p"ni yutishni istaydi
Fransiya terma jamoasi va "Real" jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritish orzusi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday mukofotga erishish har bir futbolchining orzusi hisoblanadi. Mbappe ta’kidlashicha, eng muhimi jamoaning yaxshi mavsum o‘tkazishi va g‘alabalarga erishishdir.
Agar u jamoasi bilan birga yutuqlarni qo‘lga kiritib, yaxshi mavsum o‘tkazsa, o‘zi ham "Oltin to‘p"ni yutishni xohlaydi. Mbappe jamoaga yordam berish va sovrinlarni qo‘lga kiritish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishini bildirdi.
Shuningdek, Mbappe 2025 yilda "Oltin to‘p"ni Fransiya terma jamoasining boshqa hujumchisi Usmon Dembele olishga loyiq ekanligini aytdi. Bu fikr futbolchilar o‘rtasidagi hurmat va jamoaviy ruhni ko‘rsatadi.
Eslatib o‘tamiz, Fransiya terma jamoasi 9 sentyabr kuni Jahon chempionati saralash bosqichida Islandiya jamoasiga qarshi uy o‘yinini o‘tkazadi. Ushbu o‘yin terma jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, jamoaning keyingi muvaffaqiyatlari uchun asos yaratadi.

Мбаппе хочет выиграть "Золотой мяч"
Нападающий сборной Франции и клуба "Реал" Килиан Мбаппе ответил на вопрос о своей мечте выиграть "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, получение такой награды является мечтой каждого футболиста. Мбаппе подчеркнул, что самое главное — это успешный сезон команды и достижение побед.
Если он вместе с командой добьется успехов и проведет хороший сезон, он также хочет выиграть "Золотой мяч". Мбаппе заявил, что приложит все усилия, чтобы помочь команде и завоевать трофеи.
Кроме того, Мбаппе отметил, что в 2025 году "Золотой мяч" заслуживает получить другой нападающий сборной Франции Усман Дембеле. Это мнение демонстрирует уважение между игроками и командный дух.
Напомним, что сборная Франции 9 сентября проведет домашний матч против сборной Исландии в отборочном этапе чемпионата мира. Эта игра имеет важное значение для сборной и станет основой для дальнейших успехов команды.