Hyoness: Bavariyaning byudjeti aniq va barqaror
Bavariya jamoasining sobiq futbolchisi Uli Hyoness sport direktorining faoliyati yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub direktori Maks Eberlning ish uslubi haqida gapirdi. Hyonessning aytishicha, u yangi o‘yinchi sotib olishni istagan, ammo jamoaning byudjeti holati buni cheklab qo‘ydi.
Byudjet masalasi sportdagi yutuqlarga teng darajada muhimdir, dedi u. U Barseona jamoasiga murojaat qilib, ular doim xarid qilayotganini, ammo natijada katta qarzga botganini ta’kidladi.
So‘nggi transfer oynasida Germaniya chempionlari jami 88,8 million yevro sarflagan. Bu mablag‘ning katta qismi chap qanot hujumchisi Luis Diasni sotib olish va markaziy hujumchi Nikolas Jeksonni ijaraga olishga ketgan.
Ushbu xaridlar jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim hisoblanadi. Shuningdek, byudjetni to‘g‘ri boshqarish va qarzga botmaslik sport klubi uchun ustuvor vazifa ekanligi qayd etildi.

Hyoness: Бюджет Баварии ясен и стабилен
Бывший футболист команды Бавария Ули Хёнесс высказался о деятельности спортивного директора. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он рассказал о стиле работы директора клуба Макса Эберля. По словам Хёнесса, он хотел купить нового игрока, но состояние бюджета команды этому помешало.
Вопрос бюджета так же важен, как и спортивные достижения, сказал он. Он обратился к команде Барселоны, отметив, что они постоянно делают покупки, но в итоге оказались в больших долгах.
В последнем трансферном окне чемпионы Германии потратили в общей сложности 88,8 миллиона евро. Большая часть этих средств была направлена на покупку левого вингера Луиса Диаса и аренду центрального нападающего Николаса Жексона.
Эти приобретения считаются важными для будущих успехов команды. Также было отмечено, что правильное управление бюджетом и избегание долгов являются приоритетными задачами для спортивного клуба.