Inter Malik Fofanani Lukmanga muqobil sifatida ko‘rmoqda
Tuttosport nashrining xabar berishicha, 20 yoshli futbolchi uchun Milanning "Inter" klubi qiziqish bildirmoqda. "Neradzurri" jamoasi qishki transfer oynasida jamoani istiqbolli o’yinchi bilan kuchaytirishni rejalashtirmoqda.
Fofana Milanning yetakchi klubi tomonidan Ademola Lukmanga muqobil sifatida ko‘rib chiqilmoqda, chunki o‘tgan yoz "Atalanta" bilan kelishuvga erishilmadi. Fofananing transfer qiymati 30 million yevroni tashkil etadi.
Uning "Lion" bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu bois, futbolchining Italiya chempionatida o‘ynashi ehtimoli yuqori baholanmoqda.

Интер рассматривает Малик Фофана в качестве альтернативы Лукману
Полузащитник нападения французского клуба "Лион" Малик Фофана может продолжить карьеру в итальянской Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Tuttosport, клуб "Интер" из Милана проявляет интерес к 20-летнему футболисту. Команда "неррадзурри" планирует усилить состав перспективным игроком в зимнее трансферное окно.
Фофана рассматривается ведущим миланским клубом как альтернатива Адемоле Лукману, поскольку прошлым летом не удалось достичь соглашения с "Аталантой". Стоимость трансфера Фофаны составляет 30 миллионов евро.
Действующий контракт игрока с "Лионом" действует до середины 2028 года. По этой причине вероятность его выступления в чемпионате Италии оценивается высоко.