Milanning "Inter" jamoasi hujumchisi Lautaro Martinez Simone Indzagiyning ketishi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy iyun oyining boshida o‘z lavozimidan ketdi. Bu qaror "PSJ"ga Chempionlar Ligasi finalida 0:5 hisobida mag‘lub bo‘lgandan keyin bir necha kun o‘tib qabul qilindi.
Italiya mutaxassisi "Al-Hilol" klubini boshqarishni boshladi. Uning Saudiya Arabistoniga ketishi haqidagi mish-mishlar finaldan ancha oldin paydo bo‘lgan edi.
Martinezning so‘zlariga ko‘ra, bu holat final oldidan jamoaga hech qanday ta’sir ko‘rsatmagan. Har bir inson o‘z qarorini mustaqil qabul qilish huquqiga ega.
Indzagi hech qachon jamoaga ketishi yoki boshqa takliflar borligi haqida gapirmagan. Ular bunday suhbatlardan uzoqda bo‘lib, faqat o‘z ishlariga e’tibor qaratishgan.
Simone har doim professional tarzda harakat qilgan va uning bilan ishlash yoqimli bo‘lgan. Murabbiy jamoaning asosiy harakatlantiruvchi kuchi bo‘lgan.

Лаутаро Мартинес о том, как он воспринял уход Инзаги
Нападающий миланского "Интера" Лаутаро Мартинес ответил на вопрос об уходе Симоне Индзаги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер покинул свой пост в начале июня. Это решение было принято через несколько дней после поражения "ПСЖ" в финале Лиги чемпионов со счётом 0:5.
Итальянский специалист начал работать в клубе "Аль-Хилал". Слухи о его переходе в Саудовскую Аравию появились задолго до финала.
По словам Мартинеса, эта ситуация не повлияла на команду перед финалом. Каждый человек имеет право самостоятельно принимать свои решения.
Индзаги никогда не говорил команде о своём уходе или наличии других предложений. Они держались подальше от таких разговоров и сосредоточились только на своей работе.
Симоне всегда вел себя профессионально, и работать с ним было приятно. Тренер был основным движущим фактором команды.