Messi va Suarez Urugvayda yangi futbol klubi ochdi
Inter Mayami jamoasining hujumchilari Lionel Messi va Luis Suarez Urugvayda o‘z futbol klubini tashkil etdilar. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi jamoa "Deportivo LSM" nomi bilan tanilgan bo‘lib, Urugvay futbolining to‘rtinchi darajali divizionidan o‘z faoliyatini boshlaydi. Klubning asosiy bazasi Suarezning shaxsiy mablag‘lari hisobidan yaratilgan.
Jamoa o‘z o‘yinlarini 1400 tomoshabini sig‘dira oladigan stadionda o‘tkazadi. Bundan tashqari, yettiga yetti formatidagi maydon ham tashkil etilgan bo‘lib, u ikki baravar kamroq tomoshabin sig‘adi.
LSM qisqartmasi Lionel Messi va Luis Suarez ismlarining bosh harflaridan tashkil topgan. Suarezning o‘z so‘zlariga ko‘ra, u klubni yaratish orzusini 2018 yildan beri ko‘rib kelgan.
Bu yangi loyiha futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari haqida umidlar yuqori. Klubning faoliyati Urugvay futbol tizimida yangi sahifa ochishi kutilmoqda.

Месси и Суарес открыли новый футбольный клуб в Уругвае
Нападающие команды Интер Майами Лионель Месси и Луис Суарес основали собственный футбольный клуб в Уругвае. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новая команда известна под названием "Deportivo LSM" и начнёт свою деятельность с четвёртого дивизиона уругвайского футбола. Основная база клуба была создана за счёт личных средств Суареса.
Команда проводит свои матчи на стадионе, вмещающем 1400 зрителей. Кроме того, организовано поле формата семь на семь, которое вмещает в два раза меньше зрителей.
Аббревиатура LSM состоит из первых букв имён Лионеля Месси и Луиса Суареса. По словам Суареса, он мечтал создать клуб с 2018 года.
Этот новый проект вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и надежды на будущие успехи команды высоки. Ожидается, что деятельность клуба откроет новую страницу в системе уругвайского футбола.