Galatasaray Chalhanogluni jamoaga qo‘shmoqchi
Galatasaray jamoasining bosh murabbiyi Okan Buruk Milanning Inter klubida o‘ynovchi yarim himoyachi Hakan Chalhanogluga bo‘lgan qiziqish haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchi iyun oyida Turkiya klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ko‘p gapirilgan, ammo transfer amalga oshmadi. Burukning so‘zlariga ko‘ra, ular Hakan Chalhanogluni jamoasida ko‘rishni istagan va futbolchi Galatasarayga katta mehr qo‘yganligi sababli jamoaga qo‘shilish uchun qurbonlik qilishga tayyor bo‘lgan.
Yaqinda yana bir bor urinib ko‘rishgan, ammo Inter uni qo‘yib yubormoqchi bo‘lmagan. Hakan Chalhanogluning Inter bilan shartnomasi 2027 yilga qadar amal qiladi.
Transfermarkt saytida uning bahosi 30 million yevro qilib ko‘rsatilgan. Bu holat futbolchining qadr-qimmati va klublar o‘rtasidagi muzokaralar davom etayotganini ko‘rsatadi.
Galatasaray rahbariyati va murabbiylari Chalhanogluni jamoaga jalb qilish uchun harakatlarini davom ettirmoqda.

Galatasaray хочет присоединить Чалханоглу к команде
Главный тренер команды Галатасарай Окан Бурук рассказал о заинтересованности в полузащитнике Миланского Интер Хакане Чалханоглу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
31-летний футболист в июне мог перейти в турецкий клуб, однако трансфер не состоялся. По словам Бурука, они хотели видеть Хакана Чалханоглу в своей команде, и футболист испытывал большую привязанность к Галатасараю, поэтому был готов пойти на жертвы ради перехода в команду.
Недавно была предпринята еще одна попытка, но Интер не хотел отпускать игрока. Контракт Хакана Чалханоглу с Интером действует до 2027 года.
На сайте Transfermarkt его стоимость указана в 30 миллионов евро. Это показывает ценность футболиста и то, что переговоры между клубами продолжаются.