Nottingham Forest murabbiyi o‘yin uslubi tanqid qilindi
Nottingham Forest jamoasi bosh murabbiyi Nunu Eshpiritu Santu bilan xayrlashishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda klub rasmiy ravishda portugaliyalik mutaxassisning ketishini tasdiqladi. Jurnalist Aleks Krukning ma’lumotlariga ko‘ra, klubda murabbiyning o‘yin uslubi ma’qullanmagani sababli jamoa ichida kelishmovchilik yuzaga kelgan.
Nottingham Forest egasi Evangelos Marinakis va sport direktori Edu Gaspar jamoaning o‘yinini yanada rivojlangan va tomoshabop uslubda olib borishni xohlamoqda. Nunu Eshpiritu Santu Nottingham Forestni Evrokuboklarga olib chiqishga muvaffaq bo‘ldi.
Jamoa Angliya Premer Ligasi so‘nggi mavsumida yettinchi o‘rinni egalladi. Hozirda “qizillar” bosh murabbiyi lavozimiga yozgi mavsum boshida Tottenham Hotspurdan iste’foga chiqarilgan Ange Postekoglu nomzodi asosiy da’vogar sifatida ko‘rilmoqda.
Klub rahbariyati jamoaning o‘yin sifatini oshirish va yanada samarali natijalarga erishish maqsadida yangi murabbiy bilan ishlashni rejalashtirmoqda.

Тренер Ноттингем Форест критиковали за стиль игры
Руководство клуба Ноттингем Форест приняло решение расстаться с главным тренером Нуну Эшпириту Санту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно клуб официально подтвердил уход португальского специалиста. По данным журналиста Алекса Крука, в команде возникли разногласия из-за того, что стиль игры тренера не устраивал руководство.
Владелец Ноттингем Форест Эвангелос Маранакис и спортивный директор Эду Гаспар хотят, чтобы команда играла в более развитый и зрелищный футбол. Нуну Эшпириту Санту сумел вывести Ноттингем Форест в еврокубки.
Команда заняла седьмое место в последнем сезоне Английской Премьер-лиги. В настоящее время главным кандидатом на пост главного тренера «красных» рассматривается Анже Постекоглу, который был уволен из Тоттенхэм Хотспур в начале летнего сезона.
Руководство клуба планирует работать с новым тренером с целью повышения качества игры команды и достижения более эффективных результатов.