Bologna Orsolini bilan shartnomani uzaytirmoqda
Riccardo Orsolini, Bologna jamoasining qanot hujumchisi, klub bilan mehnat shartnomasini yangilashga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, jurnalist Nikolo Skira ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, yangi kelishuv 2029 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, hozirgi shartnoma esa 2027 yilda tugaydi.
Shuningdek, Orsolining maoshi sezilarli darajada oshiriladi. Orsolini 2019 yildan buyon Bologna sharafini himoya qilmoqda.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli italiyalik futbolchi jamoaning eng yaxshi to‘purariga aylangan va barcha musobaqalarda jami 17 ta gol urgan. Joriy Italiya chempionatida esa u ikki o‘yinda maydonga tushib, bittagina golga mualliflik qilgan.
Orsolini jamoa uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi va uning shartnomasini uzaytirish Bologna uchun katta ahamiyatga ega.

Болонья продлевает контракт с Орсолини
Риккардо Орсолини, крайний нападающий команды Болонья, близок к продлению контракта с клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, журналист Николо Скира. По данным, новое соглашение рассчитано до 2029 года, в то время как текущий контракт истекает в 2027 году.
Также зарплата Орсолини будет значительно увеличена. Орсолини защищает цвета Болоньи с 2019 года.
В прошлом сезоне 28-летний итальянец стал лучшим бомбардиром команды, забив в общей сложности 17 голов во всех соревнованиях. В текущем чемпионате Италии он сыграл в двух матчах и забил один гол.
Орсолини считается важным игроком команды, и продление его контракта имеет большое значение для Болоньи.