Arsenal Saliba bilan besh yillik shartnoma imzolaydi
Bu haqda Foot Mercato nashri xabar bermoqda. Manbaning ta’kidlashicha, hozircha tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan, biroq muzokaralar davom etmoqda.
Avvalroq ma’lum qilinishicha, «kanonirlar» Bukayo Sakaga ham yangi shartnoma taklif etmoqchi. Angliyalik futbolchi bilan amaldagi kelishuv 2027-yil yozigacha mo‘ljallangan.
Saliba bilan tuzilgan shartnoma ham aynan shu muddatgacha amal qiladi. Vilyam Saliba 24 yoshda bo‘lib, Transfermarkt sayti uning qiymatini 80 million yevroga baholagan.
2025-yilda futbolchi haqida Madridning Real klubi qiziqish bildirayotgani haqida ko‘plab mish-mishlar tarqalgan edi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv natijasi yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Арсенал подписывает пятилетний контракт с Салиба
Лондонский клуб «Арсенал» планирует предложить своему основному центральному защитнику Вильяму Салибе новый пятилетний контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Foot Mercato. По словам источника, пока стороны не достигли соглашения, но переговоры продолжаются.
Ранее сообщалось, что «канониры» также хотят предложить новый контракт Букайо Саке. Действующее соглашение с английским футболистом рассчитано до лета 2027 года.
Контракт с Салибой также действует до этого срока. Вильяму Салибе 24 года, а сайт Transfermarkt оценивает его стоимость в 80 миллионов евро.
В 2025 году ходило много слухов о заинтересованности мадридского «Реала» в футболисте. Результат соглашения между клубом и игроком ожидается в ближайшие дни.