Edgar Davids rasm kolleksiyasi o‘g‘irlandi
O‘tgan yillarda "Yuventus" jamoasida o‘ynagan taniqli futbolchi Edgar Davids tanishi Nabila Habibining o‘g‘irlik qilgani haqida xabar oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ad.nl portali ma’lumot berdi. Nashr ma’lumotlariga ko‘ra, Davids o‘zining rasm kolleksiyasining o‘g‘irlanganini bir necha yil o‘tib bilib qolgan.
U kolleksiyani ishonch bildirgan odamga topshirgan edi. Bir muddat Habibi ham uning uyida yashagan.
Davids kolleksiyasi xavfsiz joyda saqlanayotganiga ishonar ekan, Habibi 37 ta rasmni o‘g‘irlab, ularni turli lombardlarga garovga qo‘ygan va taxminan 30 ming yevro olgan. 2017 yilda Habibi qarzlarini to‘lay olmagach, lombardlar rasmlarni sotish huquqiga ega bo‘lgan.
Sotib olganlardan biri rasmning orqa tomonida Davidsning ismini ko‘rib, ijtimoiy tarmoqlar orqali unga murojaat qilgan. Shundan so‘ng Davids sudga murojaat qilgan.
Habibi o‘g‘irlikni tan olgan. Avvalroq u jinoyat ishlari bilan bog‘liq muammolarga duch kelgan va tanishidan 3500 yevro olgan holda qoldirgan edi.

Коллекция картин Эдгара Давидса украдена
В последние годы известный футболист, игравший в команде "Ювентус", Эдгар Давидс узнал, что его знакомая Набила Хабиби совершила кражу. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил портал ad.nl. Согласно информации издания, Давидс узнал о краже своей коллекции картин спустя несколько лет.
Он доверил коллекцию человеку, которому верил. Некоторое время Хабиби также жила у него дома.
Давидс был уверен, что коллекция хранится в безопасном месте, однако Хабиби украла 37 картин, заложила их в различные ломбарды и получила около 30 тысяч евро. В 2017 году, когда Хабиби не смогла погасить долги, ломбарды получили право продать картины.
Один из покупателей, увидев на обратной стороне картины имя Давидса, связался с ним через социальные сети. После этого Давидс обратился в суд.
Хабиби признала кражу. Ранее она сталкивалась с проблемами, связанными с уголовными делами, и оставила знакомого с долгом в 3500 евро.