Chiro Immobile Italiya chempionati yetakchisi
Chiro Immobile so‘nggi yetti yil ichida Italiya chempionatida "gol+pas" tizimi bo‘yicha eng yaxshi futbolchi hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Squawka portali Opta kompaniyasining ma’lumotlariga tayangan holda xabar berdi. Immobilening faoliyatida 2018 yildan boshlab jami 202 o‘yinda 146 samarali harakat qayd etilgan.
Ushbu vaqt davomida uning asosiy faoliyati "Latsio" klubida kechgan bo‘lib, joriy yildan boshlab u "Bolonya" jamoasida o‘ynamoqda. Ikkinchi o‘rinda "Inter" jamoasida 239 o‘yin o‘tkazib, 143 samarali harakat qilgan Lautaro Martines turadi.
Uchlikni esa "Sassuolo" klubi futbolchisi Domeniko Berardi 174 uchrashuvda 121 harakat bilan yakunlaydi. Shuningdek, eng yaxshi o‘nlikka Romelu Lukaku, Duvan Sapata, Dushan Vlahovich, Krishtianu Ronaldu, Paulo Dibala, Rafael Leau va Hakan Chalxanoglu ham kirdi.
Ularning har biri o‘z klubida ko‘plab o‘yinlarda samarali natijalar ko‘rsatgan. Bu ko‘rsatkichlar Italiya chempionatidagi eng faol va samarali futbolchilarni aniqlashda muhim ahamiyatga ega.

Chiro Immobile лидер чемпионата Италии
Чиро Иммобиле считается лучшим футболистом по системе «гол+пас» в чемпионате Италии за последние семь лет. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом порталу Squawka сообщили на основе данных компании Opta. С 2018 года в карьере Иммобиле за 202 игры было зафиксировано 146 результативных действий.
Основная часть его карьеры прошла в клубе «Лацио», а с этого года он играет в команде «Болонья». На втором месте — Лаутаро Мартинес, который провёл 239 игр за «Интер» и совершил 143 результативных действия.
Тройку замыкает футболист клуба «Сассуоло» Доменико Берарди с 121 результативным действием в 174 матчах. Также в десятку лучших вошли Ромелу Лукаку, Дуван Сапата, Душан Влахович, Криштиану Роналду, Пауло Дибала, Рафаэль Леау и Хакан Чалханоглу.
Каждый из них показал высокую результативность в своих клубах во многих матчах. Эти показатели имеют важное значение для определения самых активных и результативных футболистов чемпионата Италии.