Arteta: To‘qqiz ochko yig‘ishni maqsad qilgandik
Londonning Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta Angliya Premer Ligasi dastlabki uch turidan so‘ng jamoaning turnir jadvalidagi holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasi uchun olti emas, balki to‘qqiz ochko to‘plashni istaganini ta’kidladi. Arteta o‘yinlarda yuzaga kelgan muhim vaziyat natijani belgilab berganini aytdi.
U jamoaning yanada ko‘proq g‘alabalar qozonishni xohlashini, o‘z yutuqlarini tahlil qilishda faqat o‘z o‘yini emas, balki boshqa omillarni ham hisobga olish lozimligini qayd etdi. Shu bilan birga, jamoa allaqachon yuqori darajada ekanligini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Arsenal birinchi turda mehmondagi Manchester Yunaytedni 1:0 hisobida mag‘lub etdi, ikkinchi turda esa o‘z maydonida Leedsni 5:0 hisobida yirik hisobda yengdi. Uchinchi turda esa Enfild maydonida Liverpulga minimal hisobda mag‘lub bo‘ldi.

Артета: Мы ставили цель набрать девять очков
Главный тренер лондонского «Арсенала» Микель Артета поделился мнением о положении команды в турнирной таблице после первых трёх туров Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что хотел бы набрать не шесть, а девять очков для своей команды. Артета отметил, что важные моменты в матчах определили результат.
Он отметил, что команда хочет одержать ещё больше побед, и при анализе своих достижений необходимо учитывать не только собственную игру, но и другие факторы. При этом он подчеркнул, что команда уже находится на высоком уровне.
Напомним, что «Арсенал» в первом туре на выезде обыграл «Манчестер Юнайтед» со счётом 1:0, во втором туре на своём поле разгромил «Лидс» со счётом 5:0. В третьем туре на поле «Энфилда» минимально уступил «Ливерпулю».