Van der Vaart: Sane karyerasini yo‘qotdi, imkoniyatlar yaroqsiz
Madridning "Real" va Londondagi "Tottenxem" klublarida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Rafael van der Vaart nemis futbolchisi Leroi Sanega tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leroi Sane so‘nggi yillarda karyerasini to‘g‘ri yo‘lda davom ettira olmayapti, deb hisoblaydi van der Vaart. Uning so‘zlariga ko‘ra, Sane o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solmagan va bu uning sportdagi rivojlanishiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
29 yoshli nemis futbolchisi yozgi transfer oynasida Turkiyaning "Galatasaray" klubiga o‘tdi. U Myunxenning "Bavariya" jamoasidan erkin agent sifatida ko‘chib o‘tgan.
Leroi bilan klub o‘rtasida uch yillik shartnoma imzolangan. Uning bozor qiymati taxminan 32 million yevroga baholanmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, Sane hali o‘zining yuqori darajadagi imkoniyatlarini namoyish eta olmagan va yangi jamoada o‘zini ko‘rsatishi uchun imkoniyat mavjud. "Galatasaray" klubi esa uning faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishni maqsad qilgan.

Ван дер Ваарт: Санэ потерял карьеру, возможности испорчены
Бывший полузащитник мадридского "Реала" и лондонского "Тоттенхэма" Рафаэль ван дер Ваарт высказал критическое мнение о немецком футболисте Лерое Санэ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ван дер Ваарт считает, что Лерой Санэ в последние годы не смог продолжить карьеру в правильном направлении. По его словам, Санэ не использовал свои возможности в полной мере, что негативно сказалось на его спортивном развитии.
29-летний немецкий футболист летом перешёл в турецкий клуб "Галатасарай". Он перешёл из мюнхенской "Баварии" в статусе свободного агента.
С Лероем был подписан трёхлетний контракт с клубом. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 32 миллиона евро.
По мнению специалистов, Санэ ещё не смог продемонстрировать свои высокие возможности и у него есть шанс проявить себя в новой команде. Клуб "Галатасарай" поставил целью вывести его карьеру на новый уровень.