Yulmann Bayerda debyut o‘yinidan mamnun qoldi
Germaniya chempionatining uchinchi turida "Bayer" Frankfurtning "Ayntraxt" jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi bosh murabbiy Kasper Yulmann o‘zining debyut o‘yinini sharhladi. Murabbiy matbuot anjumanida bu tajriba unga juda yoqqanini, futbol ishini sog‘inganini ta’kidladi.
U Germaniyadagi Bundesligani juda yaxshi ko‘rishini, bu yerda futbol insonlar uchun o‘ynalishini, o‘yinga katta ishtiyoq bilan yondashilishini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, daniyalik mutaxassis "Bayer" jamoasiga Erik Ten Xag ishdan bo‘shatilgach rahbarlik qilmoqda.
Hozirgi vaqtda Leverkusen klubi Bundesliganing turnir jadvalida to‘rt ochko bilan yettinchi pog‘onani egallab turibdi.

Юлманн Байерде доволен дебютным матчем
В третьем туре чемпионата Германии "Байер" обыграл франкфуртский "Айнтрахт" со счётом 3:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый главный тренер Каспер Юлманн прокомментировал свой дебютный матч. На пресс-конференции тренер отметил, что ему очень понравился этот опыт и что он соскучился по футбольной работе.
Он выразил свою любовь к Бундеслиге в Германии, подчеркнув, что здесь футбол играют для людей и к игре относятся с большим энтузиазмом. Напомним, что датский специалист возглавил команду "Байер" после увольнения Эрика тен Хага.
В настоящее время клуб из Леверкузена занимает седьмое место в турнирной таблице Бундеслиги, набрав четыре очка.