Yuventus Kenan Yildizni 100 millionga baholadi
Turinning "Yuventus" klubi hujumchisi Kenan Yildiz Londonning "Chelsi" jamoasi qiziqish doirasida turibdi, deb xabar beradi Fichajes nashri. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, "Eski sinyora" jamoasi 20 yoshli turk yarim himoyachisi uchun katta narx belgilagan. Italiyaning nufuzli klubi futbolchini sotishga tayyor, agar unga 100 million yevro taklif qilinsa.
Yildizning "Yuventus" bilan shartnomasi 2029 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Joriy mavsumda Kenan Italiyaning Seriya A chempionatida ikki o‘yinda maydonga tushdi va ikkita samarali uzatma amalga oshirdi.
Futbolchi yosh bo‘lishiga qaramay, jamoada o‘z o‘rnini topishga harakat qilmoqda. "Chelsi" klubi uni o‘z tarkibiga qo‘shib, hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Hozircha tomonlar o‘rtasida rasmiy muzokaralar boshlanmagan, ammo kelgusida bu borada yangiliklar bo‘lishi mumkin. Kenan Yildizning yuqori salohiyati va kelajagi uchun katta umidlar bog‘lanmoqda.

Ювентус оценил Кенана Йылдыза в 100 миллионов
Нападающий туринского «Ювентуса» Кенан Йылдыз находится в сфере интересов лондонского «Челси», сообщает издание Fichajes. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что «Старая синьора» установила высокую цену за 20-летнего турецкого полузащитника. Итальянский престижный клуб готов продать футболиста, если за него предложат 100 миллионов евро.
Контракт Йылдыза с «Ювентусом» действует до середины 2029 года. В текущем сезоне Кенан сыграл два матча в чемпионате Италии Серии А и сделал две результативные передачи.
Несмотря на молодой возраст, футболист старается занять своё место в команде. Клуб «Челси» намерен усилить свою линию атаки, включив его в состав.
Пока официальных переговоров между сторонами не начиналось, но в будущем могут появиться новости по этому поводу. На высокий потенциал и будущее Кенана Йылдыза возлагаются большие надежды.