Niderlandiyaning "Ayaks" va Angliyaning "Manchester Siti" klublarida o‘ynagan sobiq futbolchi Kiki Musampa moliyaviy firibgarlikda gumon qilinib, Niderlandiyada hibsga olindi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U davlat byudjetiga taxminan 100 ming yevro soliq to‘lamaganligi aniqlangan. Uyida o‘tkazilgan tintuv davomida qimmatbaho soatlar kolleksiyasi ham topildi.
Musampa 1990-yillarning o‘rtalarida "Ayaks"ning asosiy tarkibida o‘ynagan va 1995 yilda klub bilan Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Biroq u asosiy jamoaga faqat yulduz futbolchilar sotilgandan keyin kirgan.
1997 yilda u "Ayaks"ni tark etib, keyinchalik Ispaniyada "Malaga" va "Atletiko" klublarida, Angliyada esa "Manchester Siti"da to‘p surdi. Musampa faoliyati davomida o‘zining o‘yin mahorati bilan ajralib turgan.

Кики Мусампа арестован по обвинению в финансовом мошенничестве
Бывший футболист, игравший за нидерландский "Аякс" и английский "Манчестер Сити", Кики Мусампа был арестован в Нидерландах по подозрению в финансовом мошенничестве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Выяснилось, что он не уплатил около 100 тысяч евро налогов в государственный бюджет. Во время обыска в его доме была также обнаружена коллекция дорогих часов.
Мусампа играл в основном составе "Аякса" в середине 1990-х годов и в 1995 году стал победителем Лиги чемпионов с клубом. Однако он попал в основной состав только после того, как были проданы ведущие футболисты.
В 1997 году он покинул "Аякс" и позже выступал в Испании за клубы "Малага" и "Атлетико", а в Англии — за "Манчестер Сити". В течение своей карьеры Мусампа выделялся своим игровым мастерством.