Kasado: "Barselona" hujum va himoyada a’lo o‘yin ko‘rsatdi
«Barselona» yarim himoyachisi Mark Kasado La Liga doirasidagi «Valensiya»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 6:0 hisobida qozonilgan yirik g‘alabadan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoa bugun hujum va himoyada a’lo darajada o‘ynadi. «Valensiya»da kam sonli hujumlar yuzaga keldi, chunki biz to‘pni yaxshi nazorat qildik.
Jamoamiz har qanday sharoitda g‘alaba qozonishi kerakligini bilardi va aynan shu ruhda maydonga tushdik. Bizdan talab qilingan barcha ishlarni bajardik, dedi Kasado, o‘z hisobiga golli uzatma yozib qo‘ygan futbolchi sifatida.
Ushbu o‘yinda gollarni Fermin Lopes, Rafinya Dias va Robert Levandovski urdi, ularning har biri ikkita gol muallifi bo‘ldi. Shu tariqa, «Barselona» to‘rt turdan so‘ng o‘nta ochko jamg‘ardi.
Hozircha faqat Madridning «Real» klubi (12 ochko) «Barselonadan» ko‘proq ochkoga ega. Bu natija jamoaning mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarga ishonch bag‘ishlaydi.

Kasado: "Барселона" показала отличный футбол в атаке и защите
Полузащитник «Барселоны» Марк Касадо поделился своими мыслями после крупной победы со счётом 6:0 в матче Ла Лиги против «Валенсии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда сегодня отлично сыграла в атаке и защите. У «Валенсии» было мало моментов для атаки, поскольку мы хорошо контролировали мяч.
Наша команда знала, что должна побеждать в любых условиях, и именно с таким настроем вышли на поле. Мы выполнили всю работу, которая от нас требовалась, — сказал Касадо, который записал на свой счёт голевую передачу.
В этом матче голы забили Фермин Лопес, Рафиња Диас и Роберт Левандовски, каждый из них отличился по два раза. Таким образом, «Барселона» набрала десять очков после четырёх туров.
Пока что только мадридский «Реал» (12 очков) имеет больше очков, чем «Барселона». Этот результат показывает сильную игру команды в сезоне и придаёт уверенности на предстоящие матчи.