«Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Mark Bernal og‘ir jarohatdan so‘ng maydonga qaytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli futbolchi La Liga doirasidagi «Valensiya»ga qarshi o‘yinda 81-daqiqada zaxiradan maydonga tushdi. Uchrashuv «ko‘k-binafsha» jamoasi uchun 6:0 hisobida katta g‘alaba bilan yakunlandi.
Bu Mark Bernalning 2023 yil 27 avgustdan keyingi birinchi o‘yini bo‘ldi. O‘sha paytda u «Rayo Valyekano»ga qarshi o‘ynagan, biroq tizzasidagi kesuvchi bog‘lamlarning yirtilishi sabab uzoq muddat maydondan chetda qolgan edi.
Qiziqarli jihati shundaki, Bernal maydonga tushgach besh daqiqa o‘tib, o‘zining uzoq kutilgan qaytishini samarali harakat bilan nishonladi. U Robert Levandovski uchun assistentlik qilib, yakuniy hisobni belgilashga yordam berdi.
Bu voqea uning jamoaga qaytishi va sog‘lig‘ining yaxshilanganidan dalolat beradi. Mark Bernalning tez orada to‘liq tiklanib, asosiy tarkibda faol ishtirok etishi kutilmoqda.

Маркс Бернал вернулся в состав "Барселоны" и вышел на поле
Полузащитник команды «Барселона» Марк Бернал вернулся на поле после серьёзной травмы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
18-летний футболист вышел на замену на 81-й минуте в матче Ла Лиги против «Валенсии». Встреча завершилась крупной победой «сине-гранатовых» со счётом 6:0.
Это была первая игра Марка Бернала с 27 августа 2023 года. Тогда он играл против «Райо Вальекано», но из-за разрыва крестообразных связок колена надолго выбыл из строя.
Интересно, что спустя пять минут после выхода на поле Бернал отметил своё долгожданное возвращение результативным действием. Он сделал голевую передачу на Роберта Левандовски, помогая установить окончательный счёт.
Это событие свидетельствует о его возвращении в команду и улучшении здоровья. Ожидается, что Марк Бернал вскоре полностью восстановится и будет активно участвовать в основном составе.