Liverpool Byokemani Konate o‘rniga ko‘rib chiqmoqda
Bu haqda TEAMtalk xabar bermoqda. Manbaning ma'lumotlariga ko‘ra, Angliya klubi 26 yoshli gollandiyalik futbolchiga qiziqish bildirmoqda.
Liverpool jamoasi Byokemani uzoq muddatli rejalarda Ibrohim Konatening o‘rnini bosuvchi sifatida ko‘rib chiqmoqda. Konate keyingi yozda jamoani tark etishi mumkin.
Joriy mavsumda Byokema Italiya chempionatida bitta o‘yinda maydonga tushib, gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Himoyachining Napoli bilan shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan.
Transfermarkt portali mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, futbolchining qiymati 28 million yevroga teng. Bu transfer Liverpool uchun muhim qo‘shimcha bo‘lishi mumkin.

Ливерпуль рассматривает Бьокемани Конате в качестве замены
Центральный защитник команды «Наполи» Сем Бьокема может продолжить карьеру в клубе «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает TEAMtalk. По данным источника, английский клуб проявляет интерес к 26-летнему голландскому футболисту.
«Ливерпуль» рассматривает Бьокему в долгосрочных планах как замену Ибрагиму Конате. Конате может покинуть команду следующим летом.
В текущем сезоне Бьокема сыграл в одном матче итальянского чемпионата и сумел забить гол. Контракт защитника с «Наполи» рассчитан до 2030 года.
По оценке экспертов портала Transfermarkt, стоимость футболиста составляет 28 миллионов евро. Этот трансфер может стать важным дополнением для «Ливерпуля».