Liverpul va Everton tarkiblari: merseysayd derbisi
Angliya chempionatining beshinchi turidagi muhim o‘yinlardan biri “Liverpul” va “Everton” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur sport nashri “Evro-Futbol.Ru” merseysaydliklarning boshlang‘ich tarkibini taxmin qilmoqda. “Liverpul” jamoasining ehtimoliy tarkibi: Alisson (darvozabon), Kerkes, van Deyk, Konate, Soboslay, Mak Allister, Gravenberx, Gakpo, Virts, Salah, Ekitike.
“Everton” tarkibida esa: Pikford (darvozabon), Mikolenko, Kin, Tarkovski, O’Brayen, Guye, Garner, Grilish, Dyusberi-Xoll, Alkaras, Betu Gomes maydonga tushishi kutilmoqda. “Liverpul” safida Kertis Jonsning o‘yinda qatnashishi hozircha noaniq.
“Everton” jamoasida esa Jerred Brentueyt jarohat olgan, shuningdek Vitaliy Mikolenko maydonga tushishi shubhali hisoblanadi. To‘rtinchi turda “Liverpul” 12 ochko bilan “Bernli”ni 1:0 hisobida mag‘lub etdi, “Everton” esa 7 ochko jamg‘arib, “Aston Villa” bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi.
Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida “Liverpul” Madridning “Atletiko” jamoasini 3:2 hisobida yengdi. Navbatdagi o‘yin bugun, 20 sentyabr kuni “Enfild” stadionida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlanadi. “Liverpul” va “Everton” o‘rtasidagi uchrashuvning matnli onlayn translyatsiyasini kuzatishni unutmang.

Составы Ливерпуля и Эвертона: дерби Мерсисайда
Одна из важных игр пятого тура чемпионата Англии пройдет между командами «Ливерпуль» и «Эвертон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известное спортивное издание «Евро-Футбол.Ру» предполагает стартовый состав мерсисайдцев. Возможный состав «Ливерпуля»: Алисон (вратарь), Керкес, ван Дейк, Конате, Собослай, Мак Аллистер, Гравенберх, Гакпо, Виртс, Салах, Экитике.
В составе «Эвертона» ожидаются: Пикфорд (вратарь), Миколенко, Кин, Тарковски, О’Брайен, Гуе, Гарнер, Грилиш, Дьюсбери-Холл, Алькарас, Бету Гомес. Участие Кертиса Джонса в матче за «Ливерпуль» пока под вопросом.
В «Эвертоне» травмирован Джарред Брентуэйт, а также сомнительно участие Виталия Миколенко в игре. В четвертом туре «Ливерпуль» с 12 очками обыграл «Бернли» со счетом 1:0, а «Эвертон», набрав 7 очков, сыграл вничью 0:0 с «Астон Виллой».
В первом туре группового этапа Лиги чемпионов «Ливерпуль» обыграл мадридский «Атлетико» со счетом 3:2. Следующий матч состоится сегодня, 20 сентября, на стадионе «Энфилд».
Начало игры по московскому времени в 14:30. Не забудьте следить за текстовой онлайн-трансляцией встречи между «Ливерпулем» и «Эвертоном».