Gavi jarrohlikdan so‘ng besh hafta maydondan tashqarida qoladi
Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Gavi tizzasiga o‘tkazilgan jarrohlik amaliyotidan so‘ng tiklanish muddati haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Diario AS nashrining xabar berishicha, 21 yoshli ispan futbolchisi artroskopik jarrohlik amaliyotini muvaffaqiyatli o‘tkazdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Gavi keyingi besh-olti hafta davomida maydonga qayta olmaydi.
Bu esa uning noyabrgacha maydonda ko‘rinmasligini anglatadi. Yarim himoyachi Chempionlar Ligasi doirasidagi PSG va Olimpiakosga qarshi o‘yinlarda ishtirok eta olmaydi, shuningdek, La Ligada Real jamoasiga qarshi kechadigan uchrashuvlarda ham jamoasiga yordam bera olmaydi.
Hozirgi mavsumda Gavi Ispaniya chempionatining ikki o‘yinida maydonga tushib, bitta golga uzatma amalga oshirdi. Uning tiklanish jarayoni jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, murabbiylar va muxlislar futbolchining tezda sog‘ayib, maydonga qaytishini kutmoqda.

Gavi после операции будет отсутствовать на поле в течение пяти недель
Появилась информация о сроках восстановления полузащитника Барселоны Гави после операции на колене. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания Diario AS, 21-летний испанский футболист успешно перенёс артроскопическую операцию. Согласно источнику, Гави не сможет выйти на поле в течение следующих пяти-шести недель.
Это означает, что он не появится на поле до ноября. Полузащитник не примет участия в матчах Лиги чемпионов против ПСЖ и Олимпиакоса, а также не сможет помочь своей команде в играх Ла Лиги против Реала.
В текущем сезоне Гави сыграл в двух матчах чемпионата Испании и сделал одну голевую передачу. Его восстановление имеет большое значение для команды, тренеры и болельщики ждут скорейшего выздоровления футболиста и возвращения на поле.