Ronaldinyo Parijda Oltin to‘pni topshiradi
Dushanba kuni kechqurun Parijda “Oltin to‘p” mukofoti topshiriladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil gilam ustidan braziliyalik sobiq futbolchi Ronaldinyo o‘tadi. Aynan u ushbu nufuzli sovrinni g‘olibga taqdim etadi.
Tadbirga Ronaldinyoning kelishi haqidagi video tashkilotchilar tomonidan e’lon qilindi. Bir necha kun oldin Ronaldinyo “Oltin to‘p”ni jamoasi uchun o‘ynagan futbolchi olishi kerakligini aytdi.
Uning so‘zlari aniq ma’lumot bermadi, chunki u “Barselona” va “PSJ” jamoalarida o‘ynagan. Shu bois, ushbu jamoalarning vakillari – Usmon Dembele, Lamin Yamal va Rafinya – asosiy nomzodlar hisoblanadi.
“Oltin to‘p” mukofoti topshirilishini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. So‘nggi reytingda Pedri 11-o‘rinni egalladi.
Sobiq Rossiya Premer-Ligasining yulduzi Kvartsxelia “Oltin to‘p” ovoz berishida Keyn va Vinisiusdan o‘zib ketdi. Vinisius esa juda past o‘rinni egalladi.

Роналдиньо в Париже вручает Золотой мяч
В понедельник вечером в Париже состоится вручение премии «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По красной дорожке пройдет бывший бразильский футболист Роналдиньо. Именно он вручит этот престижный приз победителю.
Видео о приезде Роналдиньо на мероприятие было опубликовано организаторами. Несколько дней назад Роналдиньо заявил, что «Золотой мяч» должен получить футболист, игравший за его команды.
Его слова не дали точной информации, так как он выступал за «Барселону» и «ПСЖ». Поэтому основными кандидатами считаются представители этих команд – Усман Дембеле, Ламин Ямал и Рафиња.
Вручение премии «Золотой мяч» можно будет наблюдать через текстовую трансляцию. В последнем рейтинге Педри занял 11-е место.
Бывшая звезда Российской Премьер-Лиги Кварцхелия обошел Кейна и Винисиуса в голосовании за «Золотой мяч». Винисиус же занял очень низкое место.