Mendes: Yamal kelajakda ko‘plab "Oltin to‘p"larni qo‘lga kiritadi
Mashhur futbol agenti Jorje Mendes hisobicha, 18 yoshli hujumchi Lamin Yamal kelajakda ko‘plab Oltin to‘p sovrinlarini qo‘lga kiritadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mendesning so‘zlariga ko‘ra, Yamal o‘zining iste’dodi va mehnati bilan futbol olamida katta muvaffaqiyatlarga erishadi va bu sovrinlarni yutishda davom etadi. Lamin Yamal yaqinda o‘tkazilgan Oltin to‘p ovoz berishida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Joriy yilda ushbu mukofotni Fransiyaning PSJ klubi va milliy terma jamoasi hujumchi yarim himoyachisi Usmon Dembele qo‘lga kiritdi. Oltin to‘p reytingida uchinchi o‘rinni PSJ futbolchisi, portugaliyalik yarim himoyachi Vitinya band etdi.
To‘rtinchi o‘rinda Liverpul klubi hujumchisi Muhammad Salah, beshinchi o‘rinda esa Barselona jamoasi qanot hujumchisi Rafinya joylashdi. Ushbu natijalar yosh futbolchilar orasida raqobat va iste’dodni oshirishga xizmat qiladi.
Lamin Yamalning kelajakdagi muvaffaqiyatlari futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Mendes: Ямал в будущем завоюет множество "Золотых мячей"
По мнению известного футбольного агента Жорже Мендеша, 18-летний нападающий Ламин Ямал в будущем завоюет множество Золотых мячей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мендеша, Ямал благодаря своему таланту и труду добьется больших успехов в мире футбола и продолжит выигрывать эти награды. Ламин Ямал недавно занял второе место в голосовании за Золотой мяч.
В этом году эту награду получил полузащитник нападающего французского клуба ПСЖ и национальной сборной Усман Дембеле. Третье место в рейтинге Золотого мяча занял полузащитник ПСЖ, португалец Витинья.
Четвертое место занял нападающий клуба Ливерпуль Мохамед Салах, а пятое — вингер команды Барселона Раффинья. Эти результаты способствуют развитию конкуренции и таланта среди молодых футболистов.