Yaqinda Angliya chempionatiga qaytishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq The Telegraph nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, “Bavariya”ning hujumchisi Garri Keyn ehtimol nemis klubini tark etmaydi. Keyn oilasi Myunxenda yashashdan mamnun, o‘zi esa “Bavariya” safida o‘ynashdan baxtiyor.
Uning Angliya Premer Ligasi klubiga o‘tishi haqida yaqin manbalar tasdiqlashmadi. Garri Keyn Angliya terma jamoasi hujumchisi bo‘lib, 2023-yil yozida “Tottenhem”dan “Bavariya”ga ko‘chib o‘tdi.
Nemis klubida barcha turnirlarda 103 o‘yinda maydonga tushib, 98 ta gol urdi va 29 ta golli uzatma berdi. Uning “Bavariya” bilan amaldagi shartnomasi 2027-yil yozigacha mo‘ljallangan.
Shunday qilib, Keyn hozirda Germaniya klubida faoliyatini davom ettiradi va yaqin yillarda uning transferi haqida rasmiy ma’lumotlar yo‘q.

Гарри Кейн не покидает Баварию, его семья счастлива
Недавно появились сообщения о возможном возвращении в чемпионат Англии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако, согласно информации издания The Telegraph, нападающий «Баварии» Гарри Кейн, вероятно, не покинет немецкий клуб. Кейн и его семья довольны жизнью в Мюнхене, а он сам счастлив играть за «Баварию».
Близкие источники не подтвердили переход в клуб Английской Премьер-лиги. Гарри Кейн является нападающим сборной Англии и летом 2023 года перешёл из «Тоттенхэма» в «Баварию».
В немецком клубе он сыграл во всех турнирах 103 матча, забил 98 голов и отдал 29 результативных передач. Его действующий контракт с «Баварией» рассчитан до лета 2027 года.
Таким образом, Кейн продолжит свою карьеру в немецком клубе, и в ближайшие годы официальной информации о его трансфере нет.