U bu haqda "Yevro-Futbol.Ru" tarmoq nashriga bergan intervyusida ma’lum qildi. Gladilinning aytishicha, boshlanishdagi yomon natijalarni oqlash noto‘g‘ri bo‘ladi.
Jamoaning murabbiylar shtabi ham buni yaxshi tushunadi. To‘qqiz turdan so‘ng jamoa hozirgi natijadan ko‘proq ochko to‘plash imkoniga ega edi.
Chempionlik uchun kurashayotgan jamoalar kichik farq bilan oldinda ketmoqda, ularni boshlang‘ich bosqichda shunday qo‘yib yuborish noto‘g‘ri bo‘lgan. Ularni ortda qolish qiyin bo‘lishi mumkin va bu muammo hal bo‘lmasligi ehtimoli bor.
"Spartak" jamoasi Deyan Stankovich boshchiligida 15 ochko jamg‘argan va Rossiya chempionati turnir jadvalida oltinchi o‘rinda turibdi. Jamoa so‘nggi beshta o‘yinda mag‘lubiyatga uchramadi.
28 sentabr kuni poytaxt klubi "Pari NN" jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin jamoaning keyingi natijalari uchun muhim hisoblanadi.

Гладилин: "Спартак" отдаляется от чемпионства, шансы уменьшаются
Бывший тренер команды "Спартак" Валерий Гладилин признал, что старт "красно-белых" в Российской Премьер-лиге был неудачным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом он рассказал в интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру". По словам Гладилина, оправдывать плохие результаты в начале сезона неправильно.
Тренерский штаб команды также хорошо это понимает. После девяти туров команда могла набрать больше очков, чем сейчас.
Команды, борющиеся за чемпионство, идут вперед с небольшим отрывом, и отпускать их на таком раннем этапе было ошибкой. Отставать от них будет сложно, и есть вероятность, что эта проблема не решится.
Команда "Спартак" под руководством Деяна Станковича набрала 15 очков и занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата России. Команда не проигрывала в последних пяти матчах.
28 сентября столичный клуб примет команду "Пари НН". Эта игра будет важна для дальнейших результатов команды.