Bu haqda «Yevro-Futbol.Ru» tarmoq nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 31 yoshli kamerunlik futbolchining xizmatlariga Arab chempionatlaridagi klublar qiziqish bildirmoqda.
«Dinamo» jamoasi tajribali legioner bilan qish yoki yoz mavsumida xayrlashishga tayyor. Ngamalyo 2022 yil sentyabrdan buyon «oq-ko‘k» jamoasida o‘ynamoqda.
Uning Moskva jamoasi bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oxirida yakunlanadi. Transfermarkt portali afrikalik hujumchi yarim himoyachining bozor qiymatini 3,5 million yevroga baholamoqda.
Shunday qilib, futbolchining Rossiya chempionatidan boshqa mamlakatlarga ko‘chib o‘tishi ehtimoli mavjud. Klub va o‘yinchi kelajakdagi rejalar haqida muzokaralar olib bormoqda.

"Динамо" ведет переговоры о трансфере Нгамальо
Полузащитник московского «Динамо» Муми Нгамальо может покинуть Российскую Премьер-лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает сетевое издание «Евро-Футбол.Ru». По данным, 31-летним камерунским футболистом интересуются клубы из арабских чемпионатов.
Клуб «Динамо» готов расстаться с опытным легионером зимой или летом. Нгамальо играет за «бело-голубых» с сентября 2022 года.
Действующий контракт игрока с московской командой истекает в конце июня 2026 года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость африканского полузащитника в 3,5 миллиона евро.
Таким образом, существует вероятность перехода футболиста из российского чемпионата в другие страны. Клуб и игрок ведут переговоры о будущих планах.