Alvares Barselonada o‘ynashni istaydi, murabbiy aytdi
Ugo Rafael Varas, Madridning «Atletiko» jamoasida hujumchi bo‘lgan Julian Alvaresning birinchi murabbiyi, futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli argentinalik futbolchi ko‘p hollarda «Barselona» jamoasiga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda. Varasning fikricha, bu ehtimol aniq va futbolchi o‘zini «Barselona»da qulay his qilishi mumkin.
U ta’kidlaganidek, Julian «Atletiko»da Simeone qo‘l ostida o‘zining odatiy pozitsiyasida o‘ynamaydi va jamoa ko‘proq himoyaga e’tibor qaratadi, hujumlarda esa kam imkoniyatlar yaratadi. Shuningdek, futbolchi jarimalardan yoki uzoq masofadan zarbalar bilan gol uradi, biroq unga yetarli darajada vaziyatlar yaratilmayapti.
Hozircha mish-mishlarga ko‘ra, Julian Alvares 2026 yilda «Barselona»da Robert Levandovskini almashtirishi mumkin. Robertning «Atletiko» bilan shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan.

Альварес хочет играть в Барселоне, сказал тренер
Уго Рафаэль Варас, первый тренер нападающего мадридского «Атлетико» Хулиана Альвареса, высказался о будущем футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний аргентинский футболист часто связывают с переходом в «Барселону». По мнению Вараса, эта вероятность высока, и игрок может чувствовать себя комфортно в «Барселоне».
Он отметил, что Хулиан не играет на своей привычной позиции под руководством Симеоне в «Атлетико», команда больше сосредоточена на обороне и создает мало возможностей для атак. Также футболист забивает голы с пенальти или дальних ударов, но для него создается недостаточно голевых моментов.
Пока что, согласно слухам, Хулиан Альварес может заменить Роберта Левандовски в «Барселоне» в 2026 году. Контракт Роберта с «Атлетико» рассчитан до 2030 года.
Поэтому окончательные решения о будущем футболиста будут приняты в ближайшие годы.
«Атлетико» препятствует переходу Хулиана Альвареса в «Барселону»
Нападающий мадридского «Атлетико» Хулиан Альварес сталкивается с неожиданными препятствиями в своей карьере, поскольку руководство клуба категорически выступило против перехода футболиста в основной