Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin hujumchi Konstantin Tyukavinga o‘yin davomida ortiqcha isrof qilmaslik va gol imkoniyatlarini samarali amalga oshirishni maslahat berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu tavsiya Rossiya chempionatining o‘nchi turi doirasida Samarqandning «Qanotli do‘stlar» jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng bildirildi. Murabbiy, ayniqsa, hujumchi noto‘g‘ri pas bergan vaziyatga izoh berdi, bu esa raqibning xavfli hujumiga sabab bo‘lgan edi.
U shunday dedi: agar boshqa variantlar bo‘lsa, ortiqcha o‘ynash kerak emas, pasni aniq berish lozim. Shuningdek, imkoniyatlarni boy berish ham tanqid qilinishi kerak.
Muhim vaziyatlarni amalga oshirish zarur, ularni bekorga sarflash yaramaydi. O‘yin 3:2 hisobida «Dinamo» foydasiga yakunlandi.
Jamoa birinchi bo‘limdan keyin 3:0 hisobida oldinda edi, ammo g‘alabani deyarli boy berardi. Tyukavin 74-daqiqada maydonga tushdi, ammo samarali harakatlari qayd etilmadi.
Ushbu g‘alaba natijasida «Dinamo» jamoasi turnir jadvalida oltinchi o‘ringa ko‘tarilib, «Spartak»ni ortda qoldirdi.

Карпин призвал Тюкавина не упускать голевые моменты
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин посоветовал нападающему Константину Тюкавину не растрачивать лишние возможности и эффективно реализовывать голевые моменты в ходе игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот совет был дан после матча десятого тура чемпионата России против самаркандской команды «Крылатые друзья». Тренер особенно прокомментировал ситуацию с неправильным пасом нападающего, который привёл к опасной атаке соперника.
Он сказал: если есть другие варианты, не нужно играть лишнее, пас должен быть точным. Также необходимо критиковать упущенные моменты.
Важно реализовывать ключевые ситуации, тратить их впустую нельзя. Игра завершилась со счётом 3:2 в пользу «Динамо».
Команда вела 3:0 после первого тайма, но почти упустила победу. Тюкавин вышел на поле на 74-й минуте, однако его эффективные действия не были зафиксированы.