Kipr terma jamoasi San-Marino ustidan g‘alaba qozondi
G guruhida Jahon chempionati saralash bosqichida Kipr terma jamoasi San-Marino jamoasining maydonida o‘yin o‘tkazdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning 10-daqiqasida Loyzos Loyzu tomonidan kiritilgan gol natijasida Kipr hisobda oldinga chiqdi. Soatning 60-daqiqasida Stelios Andreu hisob farqini ikki baravar oshirdi.
Bundan tashqari, penalti zarbasidan Grigoris Kastanos va o‘yinda Andronikos Kakulis ham gol urdi. Natijada uchrashuv 4:0 hisobida Kipr jamoasi foydasiga yakunlandi.
San-Marino jamoasi hali ham mag‘lubiyatlar seriyasini davom ettirmoqda. Shu bilan birga, raqib jamoa sakkiz ochko to‘plab, Ruminiyani uchinchi o‘rindan siqib chiqardi.
O‘yin protokoli bo‘yicha San-Marino jamoasi safida Edouardo Kolombo, Matteo Sammaritani, Mikele Chevoli, Dante Rossi va boshqa futbolchilar maydonga tushishdi. Kipr jamoasida esa Stelios Andreu, Konstantinos Laifis, Kostas Pileas, Grigoris Kastanos va boshqalar o‘z imkoniyatlarini namoyish etdilar.
Ushbu natija saralash bosqichida jamoalarning o‘zaro raqobatida muhim ahamiyat kasb etadi. Kipr terma jamoasi g‘alabasi ularning guruhdagi o‘rnini yanada mustahkamladi.

Сборная Кипра одержала победу над Сан-Марино
В группе G на отборочном этапе чемпионата мира сборная Кипра провела матч на поле команды Сан-Марино. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 10-й минуте Лойзос Лойзу забил гол, выведя Кипр вперёд в счёте. На 60-й минуте Стелиос Андреу удвоил преимущество.
Кроме того, с пенальти забили Григориc Кастанос и в матче отличился Андроникос Какулис. В итоге встреча завершилась со счётом 4:0 в пользу сборной Кипра.
Сборная Сан-Марино продолжает серию поражений. При этом соперник набрал восемь очков и вытеснил Румынию с третьего места.
По протоколу матча в составе Сан-Марино на поле вышли Эдуардо Коломбо, Маттео Саммаритани, Микеле Чеволи, Данте Росси и другие футболисты. В составе Кипра свои возможности показали Стелиос Андреу, Константинос Лайфис, Костас Пилеас, Григориc Кастанос и другие.
Этот результат имеет важное значение в соперничестве команд на отборочном этапе. Победа сборной Кипра укрепила их позицию в группе.