Sergeyev: Biz imkoniyatlarimizdan to‘liq foydalandik
Rossiya terma jamoasi hujumchisi Ivan Sergeyev «Match TV» kanaliga Boliviya bilan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, ushbu o‘yin terma jamoaning boshqa o‘yinlaridan farq qilmagan. Jamoa yuqori bosim o‘tkazish, tez hujum qilish, gol urish va g‘alaba qozonish vazifalarini bajarishga harakat qilgan.
Boliviya jamoasi yaxshi o‘yin ko‘rsatib, kombinatsion futbol o‘ynagan. Ularning o‘yinini kuzatgan holda, ular hatto Braziliyani o‘z maydonida mag‘lub etganini ko‘rishgan.
Muhim jihati shundaki, Rossiya terma jamoasi o‘z imkoniyatlarini amalga oshira olgan. Ikkinchi bo‘limda ko‘proq vaziyatlar yuzaga kelgan va bu o‘yinni keyingi yig‘ilishlarda batafsil tahlil qilish rejalashtirilmoqda.
Sergeyev o‘zining golini sharhlarkan, murabbiylar markaziy zonadagi o‘yinchilardan himoyachilar orqasiga kirib borishni so‘raganini ta’kidladi. Miranchukning uzatmasidan so‘ng Baro to‘pni unga qaytargan va u gol urishni uddalagan.
Gol urishda ofsaydga tushmaslik uchun biroz sekinlashganini ham aytdi. Bundan tashqari, Barinovning o‘yindagi ko‘p qirrali roli haqida gapirildi.
U himoyadan hujumga tez o‘tib, bir teginishda to‘pni tarqatmoqda. Sergeyev Karpin murabbiyning klub va terma jamoada qo‘ygan talablari o‘xshashligini ta’kidladi.
Yangi chaqirilgan o‘yinchi Beveevga ham murabbiylar o‘yindan oldin ko‘rsatmalar bergan va u yaxshi debyut qilgan. Jamoaning yuqori bosim o‘tkazish uslubi haqida so‘z borarkan, Boliviya jamoasining faqat bitta himoyachi bilan o‘ynagani, markaziy yarimhimoyachining yuqori bosim o‘tkazmasligi, balki orqaga o‘tib, to‘pni olishga tayyor bo‘lgani aytildi.

Сергеев: Мы полностью использовали наши возможности
Нападающий сборной России Иван Сергеев поделился мнением о матче с Боливией в эфире канала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта игра не отличалась от других матчей сборной. Команда старалась выполнять задачи высокого прессинга, быстрых атак, забивать голы и побеждать.
Сборная Боливии показала хорошую игру и играла в комбинационный футбол. Наблюдая за их игрой, они видели, что боливийцы даже обыграли Бразилию на её поле.
Важным моментом является то, что сборная России смогла реализовать свои возможности. Во втором тайме возникло больше моментов, и этот матч планируется подробно проанализировать на следующих собраниях.
Комментируя свой гол, Сергеев отметил, что тренеры просили игроков центральной зоны заходить за спины защитников. После передачи Миранчука Баро вернул мяч ему, и он сумел забить гол.
Он также сказал, что немного притормозил, чтобы не попасть в положение вне игры. Кроме того, была отмечена многогранная роль Баринова в игре.
Он быстро переходит из обороны в атаку и раздаёт мячи в один касание. Сергеев подчеркнул, что требования тренера Карпина в клубе и сборной схожи.
Новичку Бевееву тренеры также дали указания перед игрой, и он хорошо дебютировал. Говоря о стиле команды с высоким прессингом, отметили, что сборная Боливии играла всего с одним защитником, а центральный полузащитник не оказывал высокого давления, а скорее отходил назад, готовясь отбирать мяч.