Uning amaldagi shartnomasi 2026 yilning iyun oyida tugaydi. Jurnalist Jeyms Pirsning xabar berishicha, "qizillar" rahbariyati bilan Konate o‘rtasidagi muzokaralar uzoq davom etsa, futbolchi uchun joriy mavsum jamoada oxirgisi bo‘lish ehtimoli oshadi.
Hozirgi paytda tomonlar kelishuvga yaqin emas. 26 yoshli himoyachi yanvardan boshlab boshqa klub bilan oldindan shartnoma imzolash huquqiga ega bo‘ladi.
Ibrohim Konatega Madridning "Real", "Barselona", "Bavariya" kabi yirik Yevropa klublari qiziqish bildirmoqda. U 2021 yildan buyon Mersisayd jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Bu holat futbolchining kelajakdagi faoliyati uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Klub va o‘yinchi o‘rtasidagi muzokaralar yakun topmaguncha vaziyat o‘zgarishi mumkin.
Shuningdek, boshqa klublar ham Konateni o‘z safiga qo‘shib olishga harakat qilmoqda. Futbolchining erkin agentga aylanishi uning yangi imkoniyatlarga ega bo‘lishini ta’minlaydi.

Ибрагим Конате может покинуть "Ливерпуль"
Центральный защитник команды Ливерпуль Ибрагим Конате может стать свободным агентом следующим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Действующий контракт игрока истекает в июне 2026 года. По информации журналиста Джеймса Пирса, если переговоры между руководством «красных» и Конате затянутся, вероятность того, что этот сезон станет для футболиста последним в команде, возрастает.
В настоящее время стороны далеки от соглашения. 26-летний защитник с января сможет подписать предварительный контракт с другим клубом.
Ибрагимом Конате интересуются крупные европейские клубы, такие как мадридский «Реал», «Барселона» и «Бавария». С 2021 года он защищает честь команды с Мерсисайда.
Эта ситуация имеет важное значение для будущей карьеры футболиста. Пока переговоры между клубом и игроком не завершены, ситуация может измениться.
Кроме того, другие клубы также пытаются заполучить Конате в свои ряды. Статус свободного агента обеспечит футболисту новые возможности.