Bruno Fernandesh Irlandiya bilan o‘yinda ishtirok eta olmaydi
Seshanba kuni kechqurun jahon chempionati saralash bosqichida Portugaliya va Vengriya terma jamoalari o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim yakunida Lissabon shahridagi Joze Alvalade stadionining hisob taxtasida 2:1 hisob qayd etilgan. Ushbu bo‘limning qahramoni Krishtianu Ronaldu bo‘lib, u ikkita gol urdi va jahon chempionati saralash o‘yinlarida eng ko‘p gol urgan futbolchi sifatida yangi rekord o‘rnatdi.
Endi uning hisobida 41 ta gol mavjud. Birinchi bo‘lim davomida portugaliyalik yarim himoyachi Bruno Fernandesh sariq kartochka oldi.
Bu esa futbolchining ogohlantirishlar soni ortishi sababli navbatdagi o‘yinda, ya’ni Irlandiya terma jamoasi bilan bo‘ladigan uchrashuvda ishtirok eta olmasligiga olib keladi. Irlandiya va Portugaliya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 13 noyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu uchrashuv jahon chempionati saralash bosqichining muhim qismidir va har ikki jamoa ham g‘alaba uchun kurashadi. Shuningdek, o‘yinda maydonga tushadigan futbolchilarning holati va jarohatlari ham natijaga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Бруно Фернандеш не сможет принять участие в матче с Ирландией
Во вторник вечером проходит матч отборочного этапа чемпионата мира между сборными Португалии и Венгрии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По окончании первого тайма на табло стадиона Жозе Альваладе в Лиссабоне зафиксирован счёт 2:1. Герой этого тайма — Криштиану Роналду, который забил два гола и установил новый рекорд как футболист с наибольшим количеством голов в отборочных матчах чемпионата мира.
Теперь на его счету 41 гол. В течение первого тайма португальский полузащитник Бруно Фернандеш получил жёлтую карточку.
Это означает, что из-за накопления предупреждений футболист не сможет принять участие в следующем матче, который состоится против сборной Ирландии. Игра между сборными Ирландии и Португалии пройдёт 13 ноября.
Этот матч является важной частью отборочного этапа чемпионата мира, и обе команды будут бороться за победу. Кроме того, состояние и травмы игроков, выходящих на поле, могут повлиять на результат.