Cherchesov "Dinamo"ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonishni istaydi
Grozniyning "Ahmat" jamoasi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Rossiya Premer-ligasining 12-turidan o‘rin olgan Moskva "Dinamo" jamoasiga qarshi o‘yin oldidan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Moskva shahridagi "VTB Arena" stadionida 19-oktabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi va soat 19:30 da boshlanadi. Cherchesov "Dinamo" jamoasi o‘z maydonida o‘ynashini ta’kidlab, raqib jamoa agressiv ruhda maydonga chiqishiga ishonch bildirdi.
U shuningdek, oldingi turda "Krasnodar"ga qarshi o‘ynaganlaridan keyin shu kabi sifatli o‘yin ko‘rsatishni istashlarini aytdi. Hozirgi vaqtda "Dinamo" jamoasi Rossiya Premer-ligasi jadvalida sakkizinchi o‘rinda, "Ahmat" esa to‘qqizinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu uchrashuv ikki jamoa uchun muhim hisoblanadi va tomoshabinlar uchun qiziqarli kechishi kutilmoqda.

Черчесов хочет победить в матче против "Динамо"
Главный тренер грозненского «Ахмата» Станислав Черчесов поделился мнением перед матчем 12-го тура Российской Премьер-лиги против московского «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча пройдет на стадионе «ВТБ Арена» в Москве 19 октября, в воскресенье, и начнется в 19:30. Черчесов отметил, что «Динамо» играет на своем поле и выразил уверенность, что соперник выйдет на поле с агрессивным настроем.
Он также сказал, что после игры с «Краснодаром» в предыдущем туре они хотят показать такой же качественный футбол. В настоящее время «Динамо» занимает восьмое место в таблице Российской Премьер-лиги, а «Ахмат» — девятое.