Braziliya terma jamoasining bosh murabbiyi Karlo Anchelotti 2026 yilgi jahon chempionatida g‘alaba qozonishga bo‘lgan intilishni yana bir bor ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, muxlislar har doimgidek jamoaga katta yordam beradi va bu ularning mas’uliyatidir. Anchelotti FIFA bilan suhbatda shunday dedi: "Muxlislardan nima kutaman?
Har doimgidek, ular bizga katta qo‘llab-quvvatlash ko‘rsatadi. Biz braziliyaliklarga 24 yildan keyin birinchi marta jahon chempionatida g‘olib bo‘lishni xohlaymiz." Braziliya terma jamoasi tarixda besh marta jahon chempionligini qo‘lga kiritgan, ya’ni 1958, 1962, 1970, 1994 va 2002 yillarda.
2026 yilgi jahon chempionati yozda Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksikada o‘tkaziladi. Hozirgi jahon chempioni esa Argentina terma jamoasidir.

Анчелотти мечтает о чемпионстве мира в Бразилии
Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти вновь подчеркнул стремление выиграть чемпионат мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, болельщики, как всегда, окажут большую поддержку команде, и это их ответственность. Анчелотти в разговоре с FIFA сказал: "Чего я жду от болельщиков?
Как всегда, они окажут нам большую поддержку. Мы хотим, чтобы бразильцы впервые за 24 года выиграли чемпионат мира." Сборная Бразилии в истории пять раз становилась чемпионом мира — в 1958, 1962, 1970, 1994 и 2002 годах.
Чемпионат мира 2026 года пройдет летом в Соединённых Штатах Америки, Канаде и Мексике. Текущий чемпион мира — сборная Аргентины.