Messining La Ligadagi ilk o‘yini esda qolarli bo‘ldi
Unda Lionel Messi dastlab zaxira o‘rindig‘ida o‘tirgani, keyin esa Dekuni almashtirib, Ispaniya chempionatidagi «Espanyol»ga qarshi derbi o‘yinining so‘nggi daqiqalarida o‘zini ko‘rsatishga harakat qilgani aks etgan. Aynan 2004-yil 16-oktyabr kuni Messi «Barselona» jamoasida debyut qilgan edi.
Ushbu kun futbol olamida yangi afsonaning boshlanishi sifatida qabul qilinadi. O‘sha paytda Messi 30-raqamli futbolkada maydonga tushgan.
Hozirda Lionel Messi Amerika Qo‘shma Shtatlarining «Inter Mayami» klubida faoliyat yuritmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2025-yil oxirigacha mo‘ljallangan.
Shu tariqa, aynan 21 yil oldin Messi «Barselona» safida ilk bor maydonga tushib, o‘zining yorqin karerasini boshlagan. Uning faoliyati ko‘plab muxlislar uchun ilhom manbai bo‘lib xizmat qilmoqda va futbol tarixida o‘chmas iz qoldirdi.

Первый матч Месси в Ла Лиге запомнился
На официальных страницах La Liga в социальных сетях Испании был опубликован видеоматериал. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В нем показано, что Лионель Месси сначала сидел на скамейке запасных, а затем заменил Деку и пытался проявить себя в последние минуты дерби против «Эспаньола» в чемпионате Испании. Именно 16 октября 2004 года Месси дебютировал в составе «Барселоны».
Этот день считается началом новой легенды в мире футбола. Тогда Месси вышел на поле в футболке с номером 30.
В настоящее время Лионель Месси выступает за клуб «Интер Майами» из Соединенных Штатов Америки. Его действующий контракт рассчитан до конца 2025 года.
Таким образом, ровно 21 год назад Месси впервые вышел на поле в составе «Барселоны» и начал свою яркую карьеру. Его деятельность служит источником вдохновения для многих болельщиков и оставила неизгладимый след в истории футбола.