Luis Enrike PSJning jarohatlari haqida gapirdi
Parijning "PSJ" jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike jamoa futbolchilarining holati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning juma kuni bo‘lib o‘tadigan Fransiya ligasi doirasidagi "Strasburg"ga qarshi o‘yinga tayyorgarligi haqida gapirdi. Enrike ushbu o‘yinda Usmon Dembele, Fabian Ruiz, Joao Neves, Markinyo, Dezire Dyue hamda Bredli Barkol jamoa safida bo‘lmasligi mumkinligini ma’lum qildi.
Murabbiy shuningdek, tibbiy xulosalar bilan maydondagi vaziyat o‘rtasida farq borligini ta’kidladi. U futbolchilar bilan mashg‘ulotda suhbatlashib, ularning holatini yaqindan kuzatishini aytdi.
Enrike Fransiya futbol federatsiyasi bilan kelib chiqqan jarohatlar bo‘yicha munozaralarga e’tibor bermasligini, asosiy maqsad sifatida futbolchilarning sog‘lig‘i va o‘yindagi natijalarini nazarda tutishini bildirdi. "Strasburg" kuchli raqib hisoblanadi va xalqaro tanaffusdan so‘ng o‘yin har doimgidan qiyin kechadi.
Biroq "PSJ" jamoasi o‘yinni nazorat qilish va maydonda ustunlik qilishga intiladi, dedi murabbiy. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi.

Луис Энрике рассказал о травмах ПСЖ
Главный тренер парижского "ПСЖ" Луис Энрике высказался о состоянии игроков команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о подготовке команды к матчу французской лиги против "Страсбура", который состоится в пятницу. Энрике сообщил, что в этом матче в составе команды могут не сыграть Усман Дембеле, Фабиан Руис, Жоао Невеш, Маркиньос, Дезире Дюе и Брэдли Барколь.
Тренер также подчеркнул, что существует разница между медицинскими заключениями и ситуацией на поле. Он отметил, что общается с игроками на тренировках и внимательно следит за их состоянием.
Энрике заявил, что не обращает внимания на споры с Французской футбольной федерацией по поводу травм, а главным приоритетом считает здоровье игроков и результаты в игре. "Страсбур" считается сильным соперником, и после международной паузы матч будет сложнее обычного.
Однако команда "ПСЖ" стремится контролировать игру и доминировать на поле, сказал тренер. Матч начнётся в 21:45 по московскому времени.