Tyukavin Yevropaning kuchli ligalarida o‘ynashi mumkin
Germaniya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi Kevin Kuranining fikriga ko‘ra, Moskva «Dinamo» jamoasi va Rossiya terma jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavin Yevropada o‘zini sinab ko‘rishi lozim. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, agar Konstantin navbatdagi mavsumda yaxshi natija ko‘rsatsa, u yuqori darajadagi ligada o‘ynash imkoniyatini qo‘lga kiritishi mumkin. Tyukavin kuchli futbolchi bo‘lib, texnikasi yuqori darajada ekanligi ta’kidlanadi.
Kuranining so‘zlariga ko‘ra, agar unga murojaat qilinsa, u Konstantinga Yevropaga ko‘chib o‘tishda yordam berishga tayyor. Hozirda 23 yoshli hujumchining «Dinamo» bilan shartnomasi 2030 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Uning bozor qiymati taxminan 16 million yevroga teng. Joriy mavsumda Konstantin Premyer-liga doirasida uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol ura olmagan.
Bu ma’lumotlar sport nashri Sport24 tomonidan taqdim etilgan. Tyukavinning Yevropada o‘ynashi uning professional darajasini yanada oshirishga yordam beradi, deb hisoblanmoqda.

Тюкавин может играть в сильных лигах Европы
По мнению бывшего футболиста сборной Германии Кевина Курани, нападающий московского «Динамо» и сборной России Константин Тюкавин должен попробовать свои силы в Европе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что если Константин покажет хорошие результаты в следующем сезоне, у него появится возможность играть в лиге высокого уровня. Тюкавин — сильный футболист с высоким уровнем техники.
По словам Курани, если к нему обратятся, он готов помочь Константину с переездом в Европу. В настоящее время контракт 23-летнего нападающего с «Динамо» рассчитан до середины 2030 года.
Его рыночная стоимость составляет примерно 16 миллионов евро. В текущем сезоне Константин провёл три матча в рамках Премьер-лиги, но пока не забивал голов.
Эти данные предоставлены спортивным изданием Sport24. Считается, что игра Тюкавина в Европе поможет ему повысить свой профессиональный уровень.