Wayn Runi, sobiq «Manchester Yunayted» hujumchisi Markus Reshford va uning sobiq klubi o‘rtasidagi mojaro haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U klub tomonini qo‘llab, Reshford yetarlicha harakat qilmaganini ta’kidladi. Runi aytishicha, muammo klubda emas, balki futbolchining ishga bo‘lgan munosabatidadir.
Agar futbolchi asosiy tarkibga kirmasa, demak u o‘zini yetarlicha ko‘rsata olmagan. Klubni ayblash oson, lekin haqiqat shundaki, hamma narsa futbolchining maydondagi ishtirokiga bog‘liq.
Markus Reshfordni inson va futbolchi sifatida qadrlashini bildirgan Runi, uning ba’zan tanqidga loyiq gaplar aytishini ham tan oldi. Hozirda Markus Reshford Ispaniyaning «Barselona» klubida o‘ynamoqda.
Ushbu munozara futbolchining faoliyati va klub bilan munosabatlari haqida keng jamoatchilikda qiziqish uyg‘otmoqda.

Уэйн Руни раскритиковал поведение Рашфорда
Уэйн Руни, бывший нападающий «Манчестер Юнайтед», высказался о конфликте между Маркусом Рэшфордом и его бывшим клубом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поддержал сторону клуба, подчеркнув, что Рэшфорд недостаточно старается. По словам Руни, проблема не в клубе, а в отношении футболиста к работе.
Если футболист не попадает в основной состав, значит он не смог себя достаточно проявить. Обвинять клуб легко, но правда в том, что всё зависит от участия игрока на поле.
Руни отметил, что ценит Маркуса Рэшфорда как человека и футболиста, но признал, что тот иногда говорит вещи, заслуживающие критики. В настоящее время Маркус Рэшфорд играет в испанском клубе «Барселона».
Этот спор вызывает широкий общественный интерес к деятельности футболиста и его отношениям с клубом.