Angliya Premer-ligasining 23-tur doirasida "Manchester Siti" jamoasi 24-yanvar kuni o‘z maydonida "Vulverxempton"ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda "shaharliklar" bosh murabbiyi Pep Gvardiola himoya markazida yangi futbolchilar duetini sinovdan o‘tkazishni rejalashtirgan. City Xtra manbasining xabar berishicha, murabbiy mazkur o‘yinda Abduqodir Husanov va Mark Gexini birgalikda maydonga tushirishni mo‘ljallagan.
Ularning markaziy himoyada birga harakat qilishi kutilmoqda. Gvardiola bu qarori bilan jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashni maqsad qilgan.
Mazkur o‘yin Toshkent vaqti bilan soat 20:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Futbol muxlislari ushbu yangi tandemning qanday natija ko‘rsatishini katta qiziqish bilan kuzatishi kutilmoqda.

Гвардиола испытывает новый дуэт в защите "Манчестер Сити"
В рамках 23-го тура Английской Премьер-лиги команда «Манчестер Сити» 24 января проведёт домашний матч против «Вулверхэмптона». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече главный тренер «горожан» Пеп Гвардиола планирует испытать новый дуэт защитников в центре обороны. По информации источника City Xtra, тренер намерен выпустить на поле Абдукодира Хусановa и Марка Гехи вместе.
Ожидается, что они будут действовать совместно в центральной защите. Своим решением Гвардиола стремится укрепить оборонительную линию команды.
Матч запланирован на 20:00 по ташкентскому времени. Футбольные болельщики с большим интересом будут следить за результатами работы этого нового тандема.