Endrik xet-trik bilan "Lion"ga g‘alaba keltirdi
"Lion" klubi hujumchisi Endrik, Madridning "Real" klubidan ijara asosida kelgan futbolchi, "Mets" jamoasiga qarshi o‘yinda xet-trik qayd etib, jamoasining 5:2 hisobidagi g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi. Braziliyalik futbolchi o‘yinning 11 va 45-daqiqalarida raqib darvozasini ishg‘ol qildi.
Shuningdek, 87-daqiqada penaltidan aniq zarba yo‘llab, uchrashuvdagi yakuniy hisobni belgiladi. Madrid Zone ma’lumotlariga ko‘ra, Endrik 19 yosh 188 kunligida Liga 1da xet-trik qayd etgan eng yosh futbolchilar ro‘yxatida to‘rtinchi o‘rinni egalladi.
Bu ro‘yxatda undan yuqorida Jeremi Menez (17 yosh 260 kun), Kilian Mbappe (18 yosh 53 kun) va Usmon Dembele (18 yosh 296 kun) joylashgan. Eslatib o‘tamiz, Endrik yanvar oyida "Real"dan "Lion" klubiga kelib qo‘shilgan edi.

Эндрик принес победу "Лиону" хет-триком
Нападающий клуба "Лион" Эндрик, футболист, арендованный у мадридского "Реала", оформил хет-трик в матче против команды "Метц", значительно способствовав победе своей команды со счётом 5:2. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данную информацию сообщил сайт euro-football.ru. Бразильский футболист забил в ворота соперника на 11-й и 45-й минутах игры.
Кроме того, на 87-й минуте он реализовал пенальти, установив окончательный счёт встречи. По данным Madrid Zone, Эндрик, которому 19 лет и 188 дней, занял четвёртое место в списке самых молодых футболистов, оформивших хет-трик в Лиге 1.
В этом списке выше него находятся Джереми Менез (17 лет 260 дней), Килиан Мбаппе (18 лет 53 дня) и Усман Дембеле (18 лет 296 дней). Напомним, что Эндрик присоединился к клубу "Лион" в январе, перейдя из "Реала".