Neestrup: "Barselona"ga qarshi o‘yin rejasi tayyor
"Kopengagen" futbol klubi bosh murabbiyi Yakob Neestrup Chempionlar ligasi doirasida "Barselona"ga qarshi bo‘ladigan o‘yin oldidan jamoaning holati va rejalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur uchrashuv chorshanba kuni guruh bosqichining so‘nggi turida bo‘lib o‘tadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy Neestrupning so‘zlariga ko‘ra, har qanday vaziyatda imkoniyat mavjud. Natijalar asosan jamoaning o‘z o‘yiniga bog‘liq bo‘ladi.
U jamoa ilgari ham kuchli raqiblar, jumladan, "Bavariya"ga qarshi bahs olib borganini eslatib o‘tib, bu safar ham yuqori darajadagi hujum chizig‘iga ega "Barselona" bilan o‘yin kutayotganini ta’kidladi. Murabbiyning fikricha, muvaffaqiyatning asosiy omillari tartibli o‘yin, ixchamlikni saqlash va to‘pga yaqinroq harakat qilishdir.
"Kopengagen" jamoasi himoyada turli sxemalarni qo‘llab, to‘rt yoki besh himoyachi bilan o‘ynashga qodir. Zarur holatlarda jamoa himoyaviy uslubga o‘tishni ham yaxshi eplay oladi.

Neestrup: Готов план игры против "Барселоны"
Главный тренер футбольного клуба "Копенгаген" Якоб Нистрюп поделился своими мыслями о состоянии команды и планах перед матчем Лиги чемпионов против "Барселоны". Об этом сообщает Zamin.uz.
Данная встреча состоится в среду в последнем туре группового этапа. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам тренера Нистрюпа, в любой ситуации есть возможность. Результаты в основном зависят от собственной игры команды.
Он напомнил, что команда ранее уже играла с сильными соперниками, в том числе с "Баварией", и в этот раз ожидает матч с "Барселоной", которая обладает мощной атакующей линией. По мнению тренера, основными факторами успеха являются организованная игра, сохранение компактности и действия ближе к мячу.
Команда "Копенгаген" способна использовать различные схемы в обороне, играя с четырьмя или пятью защитниками. В необходимых случаях команда также хорошо умеет переходить к оборонительному стилю игры.