N’Golo Kante "Al-Nasr"ga o‘tishi mumkin
"Al-Ittihad" futbol klubi yarim himoyachisi N’Golo Kante Saudiya Arabistonidagi boshqa klubga o‘tishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, "Al-Nasr" klubi fransuz futbolchisini o‘z safiga qo‘shishga qiziqish bildirmoqda.
Klubning sobiq yuridik bo‘lim rahbari Saad Al Subaiyning so‘zlariga ko‘ra, muzokaralar davom etmoqda va kelishuv yanvar oyining oxirigacha rasmiylashtirilishi mumkin. Kante 2023 yilda "Chelsi" klubidan erkin agent sifatida "Al-Ittihad" safiga kelib qo‘shilgan edi.
Uning klub bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar mo‘ljallangan. Joriy mavsumda Kante Saudiya klubida 25 ta uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt portali ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati hozirda 4,5 million yevro deb baholanmoqda. Kante nafaqat klubda, balki xalqaro maydonlarda ham o‘zining barqaror o‘yini bilan tanilgan futbolchilardan biri hisoblanadi.

Н’Голо Канте может перейти в «Аль-Наср»
Полузащитник футбольного клуба «Аль-Иттихад» Н’Голо Канте может перейти в другой клуб Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что клуб «Аль-Наср» проявляет интерес к французскому футболисту.
По словам бывшего руководителя юридического отдела клуба Саада Аль Субайина, переговоры продолжаются, и соглашение может быть оформлено до конца января. Канте присоединился к «Аль-Иттихад» в 2023 году в статусе свободного агента из клуба «Челси».
Его действующий контракт с клубом рассчитан до 30 июня 2026 года. В текущем сезоне Канте провёл 25 матчей за саудовский клуб, забил 2 гола и сделал 1 голевую передачу.
По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста в настоящее время оценивается в 4,5 миллиона евро. Канте считается одним из футболистов, известных своей стабильной игрой не только в клубе, но и на международной арене.