"Napoli" jamoasining bosh murabbiyi Antonio Konte "Chelsi"dagi faoliyati davrini iliq xotiralar bilan eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Italiyalik mutaxassis 2016–2018 yillar davomida "Chelsi" klubini boshqargan va jamoa bilan Angliya Premyer-ligasi hamda Angliya kubogini qo‘lga kiritishga erishgan.
Konte o‘sha davrni yuqori baholab, o‘z minnatdorchiligini bildirdi. "Avvalo, janob Abramovichga rahmat aytmoqchiman.
U va Marina Granovskaya menga xorijda ishlash imkoniyatini taqdim etishdi. Bu men uchun ajoyib tajriba bo‘ldi", — dedi Konte.
Ushbu so‘zlarni jurnalist Bobbi Vinsent X ijtimoiy tarmog‘ida e’lon qilgan. "Napoli" va "Chelsi" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 28-yanvar kuni Neapolda bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Toshkent vaqti bilan 01:00 etib belgilangan. Hozirda "Chelsi" jamoasi Angliya chempionatining turnir jadvalida 13 ochko bilan sakkizinchi o‘rinda joylashgan.
"Napoli" esa 8 ochko bilan 25-pog‘onada bormoqda. O‘yin natijalari ikki jamoaning mavsumdagi keyingi taqdiriga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Антонио Конте тепло вспомнил свою работу в "Челси"
Главный тренер команды "Наполи" Антонио Конте тепло вспомнил период своей работы в "Челси". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Итальянский специалист руководил клубом "Челси" с 2016 по 2018 год и вместе с командой добился победы в Английской Премьер-лиге и Кубке Англии.
Конте высоко оценил тот период и выразил свою благодарность. "Прежде всего, хочу поблагодарить господина Абрамовича.
Он и Марина Грановская предоставили мне возможность работать за границей. Это был для меня замечательный опыт", — сказал Конте.
Эти слова были опубликованы журналистом Бобби Винсентом Х в социальной сети. Матч между командами "Наполи" и "Челси" состоится 28 января в Неаполе.
Начало игры назначено на 01:00 по ташкентскому времени. В настоящее время команда "Челси" занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата Англии с 13 очками.
"Наполи" же располагается на 25-й позиции с 8 очками. Результаты матча могут существенно повлиять на дальнейшую судьбу обеих команд в сезоне.