Yarim himoyachi Lukas Paketa o‘z klubini almashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Insayder Fabritsio Romanoning ma’lum qilishicha, “Vest Hem” va Braziliyaning “Flamengo” klubi futbolchi transferi bo‘yicha kelishuvga erishgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
London klubi “Flamengo”ning 42 million yevro miqdoridagi taklifini qabul qilgan. Hozirda transferni rasman yakunlash uchun faqat ayrim texnik masalalar hal qilinishi kerak.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 28 yoshli Paketa yaqin kunlarda Braziliyaga qaytib, “Flamengo” bilan besh yillik shartnoma imzolaydi. Paketa “Vest Hem” tarkibida turli musobaqalarda 139 ta o‘yinda maydonga tushgan.
U ushbu o‘yinlarda 23 ta gol urib, 15 ta golli uzatma amalga oshirgan. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun muhim futbolchi bo‘lganini tasdiqlaydi.
Ta’kidlash joizki, hozirda “Vest Hem” Angliya chempionati jadvalida 18-o‘rinni egallab turibdi. Bu holat klub uchun qiyin davr ekanini ko‘rsatadi.

Лукас Пакета возвращается в "Фламенго"
По информации инсайдера Фабрицио Романо, клубы «Вест Хэм» и бразильский «Фламенго» достигли соглашения по трансферу игрока. Об этом сообщает euro-football.ru.
Лондонский клуб принял предложение «Фламенго» в размере 42 миллионов евро. Сейчас для официального завершения трансфера необходимо решить лишь некоторые технические вопросы.
По данным, 28-летний Пакета в ближайшие дни вернётся в Бразилию и подпишет пятилетний контракт с «Фламенго». Пакета провёл за «Вест Хэм» 139 матчей в различных турнирах.
В этих играх он забил 23 гола и сделал 15 результативных передач. Эти показатели подтверждают, что он был важным игроком для команды.
Стоит отметить, что в настоящее время «Вест Хэм» занимает 18-е место в таблице чемпионата Англии. Это свидетельствует о сложном периоде для клуба.