Jonatan Ta: Yetakchilik shaxsiy namuna bilan bo‘ladi
"Bavariya" himoyachisi Jonatan Ta jamoada yetakchi bo‘lish haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ta’kidlashicha, haqiqiy yetakchilik baland ovozda buyruq berish yoki kimnidir koyish bilan emas, balki shaxsiy namuna ko‘rsatish orqali amalga oshadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yetakchi avvalo o‘z vazifalarini to‘g‘ri va sifatli bajarishi lozim. Jonatan Ta o‘z vazifalarini bajarib, markaziy himoya chizig‘idagi sheriklariga yordam berishi, ularga ko‘rsatmalar berishi kerakligini qayd etdi.
Ushbu qo‘llab-quvvatlash keyinchalik qanot himoyachilariga, oxir-oqibat esa butun jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Unga ko‘ra, eng muhim jihat – konstruktiv bo‘lish va jamoaning umumiy manfaatlarini birinchi o‘ringa qo‘yishdir.
Bu fikrni nemis Sky nashri ham tasdiqladi. Jonatan Ta "Bavariya" safida jami 34 ta o‘yin o‘tkazgan.
Shu vaqt davomida u 3 ta gol urib, 3 ta golli uzatma amalga oshirgan. Himoyachining bu natijalari uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanini yana bir bor tasdiqlaydi.

Джонатан Та: Лидерство проявляется через личный пример
Защитник "Баварии" Джонатан Та поделился своими мыслями о том, что значит быть лидером в команде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По его словам, настоящее лидерство заключается не в громких приказах или указаниях, а в подаче личного примера.
По его словам, лидер прежде всего должен правильно и качественно выполнять свои обязанности. Джонатан Та отметил, что он должен выполнять свои задачи, помогать партнёрам в центральной линии защиты и давать им указания.
Эта поддержка впоследствии положительно влияет на защитников флангов, а в конечном итоге — на всю команду. По его мнению, самое важное — быть конструктивным и ставить общие интересы команды на первое место.
Это мнение также подтвердило немецкое издание Sky. Джонатан Та провёл за "Баварию" всего 34 матча.
За это время он забил 3 гола и сделал 3 результативные передачи. Эти показатели защитника ещё раз подтверждают, что он является важным игроком для команды.