Londonning "Arsenal" klubi bosh murabbiyi Mikel Arteta Angliya Premer-ligasi doirasida "Brentford"ga qarshi kechgan o‘yinda (1:1) g‘alaba qozona olmaganlik sabablarini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Jamoa mazkur durang natija tufayli "Manchester Siti" bilan ochkolar farqini yana oshirish imkoniyatini boy berdi.
Uchrashuvning 61-daqiqasida "Arsenal" safida gol urildi va jamoa hisobda oldinga chiqdi. Ammo mezbonlar tez orada javob golini kiritib, o‘yinni durang bilan yakunlashdi.
Mikel Arteta o‘yindan keyingi intervyusida quyidagilarni ta’kidladi: "Bu stadionda g‘alaba qozonish uchun har ikki jarima maydonchasida ham ancha qat’iyatli va shafqatsizroq bo‘lish zarur. Bugun bizda aynan shu fazilat yetishmadi." "Arsenal" jamoasi navbatdagi o‘yinini yakshanba kuni Angliya Kubogi doirasida o‘z maydonida "Uigan" klubiga qarshi o‘tkazadi.

Артета: "Брентфорду" не хватило решимости
Главный тренер лондонского клуба "Арсенал" Микель Артета объяснил причины, по которым команда не смогла одержать победу в матче Английской Премьер-лиги против "Брентфорда" (1:1). Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Команда из-за этой ничьей упустила возможность увеличить отрыв от "Манчестер Сити" в турнирной таблице.
На 61-й минуте встречи "Арсенал" забил гол и вышел вперёд в счёте. Однако хозяева поля вскоре ответили голом и завершили игру вничью.
В послематчевом интервью Микель Артета подчеркнул: "Чтобы выиграть на этом стадионе, нужно быть гораздо более решительными и безжалостными в обеих штрафных площадках. Сегодня именно этого качества нам не хватило."
Следующий матч "Арсенал" проведёт в воскресенье в рамках Кубка Англии на своём поле против клуба "Уиган".