Aguero: "'Barselona'ni 'Atletiko'dan ko‘proq sevaman"
Argentina futboli afsonasi, sobiq hujumchi Serxio Aguero o‘zining Madridning "Atletiko" klubi va Kataloniyaning "Barselona" jamoasiga bo‘lgan munosabatini ochiq aytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Ma’lumki, Aguero 2006–2011 yillarda "Atletiko" safida to‘p surgan.
Faoliyati yakunida esa u 2021 yilning iyulidan dekabrigacha "Barselona" sharafini himoya qilgan. Futbolchi o‘z so‘zida shunday dedi: "Men ham 'Atletiko'da, ham 'Barselona'da o‘ynaganman.
Lekin rostini aytsam, 'Barselona'ni chin yurakdan sevib qoldim va hozir uni 'Atletiko'dan ham ko‘proq qo‘llab-quvvatlayman". Bu fikrni ispaniyalik jurnalistlar ham tasdiqlashdi.
Eslatib o‘tamiz, Serxio Aguero o‘z faoliyatining eng katta qismini Angliyaning "Manchester Siti" klubida o‘tkazgan. U bu klubda o‘n yil davomida o‘ynab, ko‘plab yutuqlarga erishgan.
Shuningdek, payshanba kuni Ispaniya Kubogi yarim finalining birinchi uchrashuvida "Atletiko" "Barselona"ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu natija futbol olamida katta shov-shuvga sabab bo‘ldi.

Агуэро: «Барселону» люблю больше, чем Атлетико
Легенда аргентинского футбола, бывший нападающий Серхио Агуэро откровенно рассказал о своем отношении к мадридскому «Атлетико» и каталонской «Барселоне». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Известно, что Агуэро выступал за «Атлетико» с 2006 по 2011 год.
В конце своей карьеры он защищал цвета «Барселоны» с июля по декабрь 2021 года. Футболист сказал следующее: «Я играл и в «Атлетико», и в «Барселоне».
Но, если честно, я полюбил «Барселону» всем сердцем и сейчас поддерживаю её даже больше, чем «Атлетико»». Это мнение подтвердили и испанские журналисты.
Напомним, что большую часть своей карьеры Серхио Агуэро провел в английском клубе «Манчестер Сити». Он играл в этом клубе десять лет и добился множества достижений.
Кроме того, в четверг в первом матче полуфинала Кубка Испании «Атлетико» разгромил «Барселону» со счетом 4:0. Этот результат вызвал большой резонанс в футбольном мире.