"Barselona" bosh murabbiyi Hans-Diter Flik jamoada olib borilayotgan ishlar va klubga qo‘yiladigan talablar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, "Barselona"da faqat natija emas, balki jamoaning o‘yin uslubi ham katta ahamiyatga ega.
Flik o‘tgan mavsumda "Inter"ga qarshi ikki uchrashuvdan so‘ng musobaqani tark etish qiyin bo‘lganini, ammo jamoa maydonda ko‘rsatgan o‘yini bilan faxrlanish mumkinligini ta’kidladi. Uning fikricha, bunday yondashuvni davom ettirish muhim.
Klubda har bir kichik detal muhokama qilinadi va chuqur tahlil qilinadi. Flikning aytishicha, "Barselona" muxlislari jamoa bilan birga yashaydi va ularning qo‘llab-quvvatlovi muhim rol o‘ynaydi.
Shuningdek, murabbiy jamoaning yosh va iqtidorli ekanini qayd etib, raqobatbardosh bo‘lish uchun har bir mashg‘ulotda to‘liq kuch bilan ishlash zarurligini ta’kidladi. “Men hech qachon taslim bo‘lmaydigan jamoani ko‘rishni istayman.
Bu "Barselona"ning asosiy tamoyillaridan biri”, — dedi Flik klub telekanaliga bergan intervyusida. Ayni paytda "Barselona" La Ligada birinchi o‘rinda bormoqda va ikkinchi pog‘onadagi "Real"ni bir ochko farq bilan ortda qoldirgan.

Главный тренер "Барселоны" Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями о работе в команде и требованиях к клубу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам тренера, в "Барселоне" важны не только результат, но и стиль игры команды.
Флик отметил, что после двух матчей с "Интером" было тяжело покинуть соревнование в прошлом сезоне, но игрой команды на поле можно гордиться. По его мнению, важно продолжать такой подход.
В клубе обсуждается и тщательно анализируется каждая мелочь. По словам Флика, болельщики "Барселоны" живут вместе с командой, и их поддержка играет важную роль.
Также тренер отметил, что команда молодая и талантливая, и для того, чтобы быть конкурентоспособными, необходимо работать на полную мощность на каждой тренировке. «Я хочу видеть команду, которая никогда не сдается.
Это один из основных принципов "Барселоны"», — сказал Флик в интервью клубному телеканалу. В настоящее время "Барселона" лидирует в Ла Лиге, опережая "Реал", занимающий второе место, на одно очко.