Superliga 2-turidan joy olgan "Navbahor" va "Buxoro" jamoalari o'rtasidagi uchrashuvda "Navbahor" 0:1 hisobida mag'lub bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O'yindan so'ng mezbonlar bosh murabbiyi Temur Kapadze matbuot anjumanida o'z fikrlarini bildirdi. Kapadze "Buxoro" jamoasini g'alaba bilan tabrikladi va o'yinning qiyin o'tganini ta'kidladi.
U raqibning kuchli himoya qilganini va o'yinni buzishga harakat qilganini aytdi. Shuningdek, bunday vaziyatlarda birgina gol o'yinning borishini o'zgartirib yuborishi mumkinligini qo'shimcha qildi.
Afsuski, "Navbahor" o'z imkoniyatlaridan foydalana olmadi va gol ura olmadi. Murabbiy raqib himoyasini yorib o'tishga qiynalganini va bu mavsum boshida uchraydigan qiyinchiliklardan xulosa chiqarish kerakligini aytdi.
"Buxoro"ga qarshi o'yin orqali o'z kamchiliklarini ko'rib chiqish imkoniyatiga ega bo'lganini ta'kidladi. Kapadze, shuningdek, legioner futbolchilarning jamoaga yaqinda qo'shilganini va tarkibdagi boshqa futbolchilarning darajasi ham yuqori ekanligini aytib, ularga ishonishini bildirdi.
Norchayevning Italiyada davolanayotganini va standart vaziyatlarga tayyorgarlik ko'rilganini, ammo raqib aynan shu tomondan gol urib ketganini qayd etdi. Kapadze o'yindan keyin xatolarni tahlil qilish kerakligini va keyingi o'yinlarga yaxshi tayyorgarlik ko'rishni rejalashtirayotganini ma'lum qildi.

"Навбахор" проиграл "Бухаре" со счётом 0:1
В матче второго тура Суперлиги между командами "Навбахор" и "Бухара" "Навбахор" проиграл со счётом 0:1. Об этом сообщил Zamin.uz.
После игры главный тренер хозяев Темур Кападзе поделился своими мыслями на пресс-конференции. Кападзе поздравил команду "Бухара" с победой и отметил, что игра была сложной.
Он сказал, что соперник хорошо защищался и пытался нарушить ход игры. Также он добавил, что в таких ситуациях один гол может изменить ход матча.
К сожалению, "Навбахор" не смог воспользоваться своими возможностями и забить гол. Тренер отметил, что им было трудно прорваться через защиту соперника и что необходимо сделать выводы из трудностей, с которыми они столкнулись в начале сезона.
Он подчеркнул, что игра против "Бухары" дала возможность увидеть собственные недостатки. Кападзе также отметил, что легионеры недавно присоединились к команде, а уровень других игроков в составе тоже высок, и он верит в них.
Он отметил, что Норчаев проходит лечение в Италии и что команда готовилась к стандартным положениям, однако соперник забил именно с этого момента. Кападзе сообщил, что после игры необходимо проанализировать ошибки и планирует хорошо подготовиться к следующим матчам.