Yaqinda o‘tkazilgan bahslarda ham shunday kutilmagan holatlar kuzatildi. Angliya Premer ligasi vakili "Sanderlend" klubi uchinchi divizionda so‘nggi o‘rinda borayotgan "Port Veyl" jamoasiga imkoniyatni boy berib, musobaqani tark etdi.
Uchrashuvdagi yagona gol 28-daqiqada Ueyn tomonidan kiritildi va bu kichik klub uchun tarixiy g‘alabani ta’minladi. Boshqa bir uchrashuvda "Lids" jamoasi o‘z maydonida "Norvich"ni yirik 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu bahsda Longstaff, Gudmundsson va Piru gollari bilan "Lids" chorak finalga yo‘llanma oldi. Eslatib o‘tamiz, bundan avval "Fulhem" ham chempionship jamoasiga yutqazib, musobaqadan chiqib ketgan edi.
Angliya kubogi o‘zining kutilmagan burilishlari va sensatsiyalari bilan futbol ixlosmandlariga haqiqiy shou taqdim etmoqda. Ushbu natijalar turnirning har bir bosqichida yangi hayajon va qiziqarli voqealarni keltirib chiqarmoqda.

"Sanderlend" проиграл "Порт Вейл" в Кубке Англии
Продолжается стадия 1/8 финала Кубка Англии, и неожиданные результаты продолжают удивлять футбольных болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
В недавних матчах также были зафиксированы подобные неожиданные события. Представитель Премьер-лиги Англии, клуб "Сандерленд", упустил возможность и покинул соревнование, проиграв команде "Порт Вейл", занимающей последнее место в третьем дивизионе.
Единственный гол в матче был забит на 28-й минуте Уэйном, что обеспечило историческую победу для маленького клуба. В другом матче команда "Лидс" на своем поле крупно обыграла "Норвич" со счетом 3:0.
В этом матче голами отметились Лонгстафф, Гудмундссон и Пиру, благодаря чему "Лидс" получил путевку в четвертьфинал. Напомним, ранее "Фулхэм" также проиграл команде из Чемпионшипа и выбыл из турнира.
Кубок Англии радует футбольных фанатов настоящим шоу благодаря своим неожиданным поворотам и сенсациям. Эти результаты приносят новые эмоции и интересные события на каждом этапе турнира.